Borsa İstanbul, beş hisse senedi ve bir yatırımcının piyasadaki hareketlerini inceledikten sonra bazı tedbirler alınmasına karar verdi.

Borsa Istanbul Hisse Tedbirleri

BORSK Halka Arzına Kısıtlama Kararı

Borsa İstanbul’un KAP’a yaptığı açıklamada, VBTS çerçevesinde, Bor Şeker BORSK ve Doğan Burda DOBUR hisselerinin 26 Şubat 2024 günü seans başlangıcından 25 Mart 2024 günü seans bitişine kadar kredili işleme kapatılacağı belirtildi.

3 Dev Şirket Yarın Temettü Ödemelerini Hesaplara Yatıracak 3 Dev Şirket Yarın Temettü Ödemelerini Hesaplara Yatıracak

İki Hissede Brüt Takas Tedbiri

Bantaş Ambalaj BNTAS ve Fonet Bilgi Teknolojileri FONET hisseleri için de aynı tarihler arasında brüt takas uygulaması getirildi.

Kuştur Kuşadası Turizm KSTUR hisseleri ise 26 Şubat 2024 seans başlangıcından 25 Mart 2024 seans bitimine kadar emir paketi kısıtlaması ile işlem görmeye devam edecek.

Emir paketi kısıtlaması, “piyasa emri ve piyasadan limite emir vermenin yasaklanması”, “emir iptal etmenin, emir miktarını azaltmanın ve emir fiyatını değiştirmenin yasaklanması” ve “emir toplama bilgisinin yayınlanmaması” şeklinde tanımlanıyor.

Serkan Yılmaz İsimli Yatırımcıya Üç Farklı Tedbir Uygulandı

GFBBF, KZBBM ve KZBBC kodlu varantlarda yaptığı işlemler dolayısıyla Serkan Yılmaz isimli yatırımcıya 26 Şubat 2024 gününden itibaren 1 ay boyunca;

  • Açığa Satış ve Kredili İşlem Yapma Yasağı,
  • Brüt Takas
  • İnternet Üzerinden Emir Gönderme Kısıtlaması tedbirleri uygulanacak.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.