Bank of America tarafından ülkemizdeki hisselere yapılan alım - satım işlemleri devam ediyor. BofA'dan havayolu şirketine 6 milyon dolarlık alım gerçekleşti. Yapılan alımla birlikte hisse fiyatlarında nasıl bir değişim olduğu da yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

5 Aracı Kurum O Market Hissesi İçin 'AL' Önerisinde Bulundu! Yatırımları Katlayacak 5 Aracı Kurum O Market Hissesi İçin 'AL' Önerisinde Bulundu! Yatırımları Katlayacak

BOFA'DAN 6 MİLYON DOLARLIK DEV ALIM

ABD merkezli yatırım bankası Bank of America’nın Borsa İstanbul’da gerçekleştirdiği alım satımlar ülkemizdeki yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Yabancı yatırımcıların Borsa İstanbul'da işlem gören hisselere yönelimi hisselerin değerini artırabiliyor. Yabancı yatırımcının hisse alımları bu nedenle birçok kişinin en çok takip ettiği veriler arasında yer alıyor.

Son verilere göre 22 Nisan itibariyle Bank of America, Türk hava yolu şirketi Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) hisselerinden yüklü bir alım gerçekleştirdi. Yayınlanan verilere göre ABD'nin en büyük yatırım bankalarından biri olan BofA, PGSUS hisselerinde yaklaşık 193.000.000 TL değerinde bir alım yaptı. 

4 Mart'ta 2023 4. çeyrek bilançosunu açıklayan Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS), şirketin 20.907.501.000 TL  net dönem kârı elde ettiğini duyurmuştu. Yapılan duyuruya göre karını yüzde 194 artıran şirkete son dönemde yabancı yatırımcılar da ilgi gösteriyor.

BofA tarafından 22 Nisan 2024 itibariyle Pegasus dışında en çok alım yapılan hisseler ise şu şekilde;

  • Turkcell (TCELL) 148,3 milyon TL
  • Odine Solutions (ODINE) 104,7  milyon TL
  • Halkbank (HALKB), 79,5 milyon TL
  • Şişecam (SISE) 78,03 milyon TL

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.