2-3 Kasım tarihlerinde halka arz olan Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. (MARBL) bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride gelirleriyle 1.6 milyon euro'luk yatırım yapacağını açıkladı. Halka arz olan şirketin yapılan yatırım sonrasında hisselerinin değer kazanıp kazanmayacağı yatırımcılar tarafından merak ediliyor. 

1.6 MİLYON EURO'LUK DEV YATIRIM

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. (MARBL) bugün KAP'a yaptığı açıklamada 1.6 milyon euro'luk makine yatırımı yaptığını açıkladı. Kasım ayında halka arz olan şirket fon kullanım raporunda belirtildiği gibi kapasitesini artırmak için yeni alımlar gerçekleştirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre makine yatırımı kapsamında 1 adet tel katrak makinesi, 1 adet cila makinesi, 1 adet komple ebatlama hattı satın alındı. Makinelerin faaliyete başlama süresi ise Ağustos olarak belirtildi.

Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. (MARBL) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin fon kullanım raporunda belirtildiği üzere, kapasite artırıcı makine yatırımı yapılması konusunda alınan kararlar doğrultusunda, İtalyan menşeli  1 adet tel katrak makinesi, 1 adet cila makinesi, 1 adet komple ebatlama hattından oluşan makine yatırımı ile ilgili sözleşmeler imzalanmıştır. Makinelerin teslim süresi Temmuz 2024 olup, Ağustos ayında üretime başlanması planlanmaktadır. Yapılan yatırımın toplam tutarı 1.650.000 EUR olmakla birlikte  %20 ‘si halka arzdan elde edilen gelirden karşılanacak olup kalan kısmı 5 yıl vadeli İtalyan sace kredisi ile ödenecektir. Yapılan yatırım sonucunda üretim kapasitesinin %20 artması öngörülmektedir.

Yatırımcılarımızın ve Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. (MARBL) tarafından KAP'a yapılan açıklama sonrasında hissenin değeri yüzde 4,38 artış göstererek 18,84 TL seviyesine geldi. Kasım'da halka arz olan şirket son 6 aya bakıldığında ise yüzde 56,22'lık değer artışı yaşadı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.