Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. (CONSE) 22 Nisan itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiri sonrasında hisseler tavanı gördü. Consus Enerji yaptığı açıklamada ortağı olan Mavibayrak Enerji Üretim A.Ş.'nin biyokütle santrali sahasında yatırımı süren yardımcı kaynak güneş enerjisi santralinin faaliyete geçtiği bildiriildi. Yapılan bildiri sonrasında hisselerde yükselme meydana geldi.

50 Lotunuz 195 Lota Çıkacak! Çimento Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı 50 Lotunuz 195 Lota Çıkacak! Çimento Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı

AÇIKLAMA SONRASINDA DEĞER KAZANDI

Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün yaptığı bildiride yüzde 100 bağlı ortak şirketi olan Mavibayrak Enerji Üretim A.Ş.'nin biyokütle santrali sahasında yatırımı süren yardımcı kaynak güneş enerjisi santralinin inşaat çalışmaları tamamlandığı ve faaliyete geçiriildiği aktarıldı. Yapılan bu bildiri sonrasında şirketin hisseleri değer kazanmaya başladı. 

Consus Enerji tarafından KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Daha önceki özel durum açıklamalarımıza konu olan ve %100 bağlı ortaklığımız Mavibayrak Enerji Üretim A.Ş.'nin ("MBE") biyokütle santrali sahasında yatırımı süren yardımcı kaynak güneş enerjisi santralinin ("GES") inşaat çalışmaları tamamlanmış olup, 1,66 MW kurulu güçteki GES'in kabulü ilgili resmi kurumca 19.04.2024 tarihinde yapılarak, söz konusu santral devreye alınmıştır." 

Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. son yaptığı bildiriyle birlikte bugün hisseleri yüzde 9,90 oranında artarak 7,55 TL seviyesine geldi. 22 Nisan itibariyle tavana yaklaşan hisse bir ayda yüzde 32,22 değer kazandı. Borsa İstanbul'da (CONSE) koduyla işlem gören hisse bu yıl yüzde 24,18 oranında değer kazansa da değerin enflasyona göre düşük kalması yatırımcılarının yüzünü güldürmedi. Günlük olarak yaşanan değer artışının ilerleyen günlerde de devam edip etmeyeceği yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.