Bank of America tarafından yapılan alım satım işlemleri birçok hisse fiyatında değişim yaşanmasında etkili oluyor. Bugün en çok o hissede satış yapıldı. Amerika'nın en büyük yatırım bankalarından biri olan Bank of America, dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkelerin borsalarındaki işlemleriyle dikkat çekiyor. Borsa İstanbul'da da büyük işlem hacmine sahip olan Bank of America alım satım işlemleriyle yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. 

Hisseler Tabana Gidiyor

Bank of America tarafından 30 Mayıs'ta Borsa İstanbul'daki şirket hisselerinden en çok alım-satım yapılan hisseler belli oldu. Yatırım bankası tarafından yapılan satışlar dikkat çekerken zincir market hissesinden dev satış işlemi gerçekleşti. Yapılan satış sonrasında hisselerde büyük düşüş görüldü.

BofA 30 Mayıs itibariyle Şok Marketler (SOKM) hissesinden 172,98 milyon TL'lik net satış gerçekleştirdi. Satışlarla birlikte yaşanan gelişmeler sonucunda SOKM hisseleri günlük bazda yüzde 7,15 oranında düşüş yaşadı. Yaşanan büyük düşüş birçok yatırımcının dikkatini çekerken düşüş nedeni de merak konusu oldu.

30 Mayıs'ta BofA’nın Borsa İstanbul’da en çok satış yaptığı diğer şirketler şu şekilde;

Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı
  • Turkcell (TCELL) 98,26 milyon TL
  • Türk Hava Yolları (THYAO) 57,01 milyon TL
  • Bim (BIMAS) 47,40 milyon TL
  • Petkim (PETKM) 34,93 milyon TL

Bank of America satışla birlikte birçok hissede alım yapmaya da devam ediyor. Gün içerisinde yatırım bankası en çok 330,68 milyon TL net alımla İş Bankası (ISCTR) hissesi aldı. Daha sonrasında ise 44,97 milyon TL net alımla GARAN hissesi alındı. Yatırım bankası müşterileri tarafından alınan diğer hisseler ise sırasıyla; Aselsan (ASELS) 44,11 milyon TL, Yapı Kredi Bankası (YKBNK) 40,52 milyon TL, Onur Yüksek Teknoloji  (ONRYT) 29,17 milyon TL şeklinde gerçekleşti.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.