Metal ambalaj çeliğinden her türlü metal ambalaj üretimi ve ticareti, ambalaj çeliğinin temini ve depolaması üzerine faaliyet gösteren borsa şirketi Bantaş Bandırma Ambalaj (BNTAS) yeni proje görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bantas Bandirma Ambalaj Bntas

Ofset baskı ve serigraf, litograf ve diğer her türlü metal dışı hammaddelerden ambalaj üretimi ve ticareti gerçekleştiren Bantaş Bandırma (BNTAS) tarafından yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasında, şirketin 16 Temmuz 2020 tarihinde Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar kapsamında, gerçekleştirilecek olan yatırımlar için bilgilendirme yapıldı.

BNTAS Sürdürülebilir Büyüme İçin Yatırım Yapacak

Söz konusu açıklamada BNTAS, sürdürülebilir büyümenin devamı, ambalaj sektörü içinde ki artan pazar payının sürdürülebilmesi, yeni istihdam sahalarının açılması, Türkiye ekonomisinin büyüme hedefleri doğrultusunda çalıştığını vurguladı.

Bantaş'ı geleceğe taşıyacak 2020-2025 vizyonu doğrultusunda yatırımların planlanması veya gerçekleştirilmesi düşüncesiyle başlatmış olduğu yatırım programı çerçevesinde, Ofset Tesislerinin üretim kapasitesinin %50 oranında artırılması planlanıyor.

SPK Bülteni Açıklandı! 3 Şirkete Sürpriz Onay Geldi SPK Bülteni Açıklandı! 3 Şirkete Sürpriz Onay Geldi

Şirket Yeni Baskı Hattı Satın Alacak

Yeni bir Ofset Baskı Hattı (4 Colour MetalStar 4 Printing Machine with feeder and accesories) alınması amacıyla üretici firmaların belirlenerek görüşmelere başlayacak olan BNTAS, yatırım tutarının netleşmesi sonrası maliyetlerin şirketin özkaynakları kullanılarak karşılanmasına bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında katılanların oy birliği ile karar verildi.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.