Türkiye'nin en büyük seramik kaplama malzemesi üreticilerinden olan ve Çanakkale Çan ve Semedeli, Yozgat Yerköy ve Balıkesir Bandırma'daki dört ayrı lokasyonda üretimini sürdüren Kaleseramik (KLSER) şirketi yeni yatırımlarını duyurdu.

Tavan Olan Enerji Şirketine SPK'dan 1 Ay Yasak Duyuruldu Tavan Olan Enerji Şirketine SPK'dan 1 Ay Yasak Duyuruldu

Kaleseramik Dev Yatirimi Duyurdu

2023 yılının ortalarında halka arz edilen KLSER hisseleri, tavan serisi ile pay sahiplerinin gözünü doldurmuş ve büyük bir potansiyel barındırdığını tüm yatırımcılara göstermişti.

Şirket, 23 Şubat günü Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı bildirimde milyonlarca euroluk dev yatırıma ilişkin detaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

KLSER ile İtalyan Devi Yatırımda Anlaştı

Söz konusu KAP duyursunda ifade edilenlere göre KLSER ile İtalyan SITI B&T Group S.p.A. firması arasında, Çanakkale'nin Çan ilçesindeki üretim tesislerinde kurulması planlanan "Supera Üretim Hattı" kapsamında alınacak "Supera Üretim Hattı - Taşlanmış Sırlı Porselen Üretim Sistemi"'ne yönelik sözleşme dün itibariyle imzalandı.

İlgili makine ve teçhizatların teslimatının ise 4-6 ay içinde tamamlanması ve üretimin 2024 yılının son çeyreğinde başlaması KLSER tarafınca beklenenler arasında.

Halka Arz Geliri İle 5,54 Milyon Euroluk Yatırımı Fonlayacak

2023 yılında halka arz sürecinden hemen önce yayımlanan onaylı izahnamede yer alan Slab-Sinterflex yatırımı kapsamında yapılacak ve halka arzdan sağlanan fondan karşılanacak 5,54 milyon Euroluk yeni yatırım ile şirketin mevcut eski granit hattında yenileme ve geliştirme yapılarak, 120 cm.x280 cm. ve 60 cm.x120 cm. slab üretiminin gerçekleştirilmesi planlanlanıyor.

Söz konusu üretim hattında üretilecek yeni ürünlerden sağlanacak hasılatın, 2025 yılı tahmini cirosunun yüzde 10 veya yüzde 15 aralığına denk gelmesi tahmin ediliyor.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.