Borsa İstanbul’da yaşanan hareketlilik, özellikle perakende sektörü hisselerindeki teknik analizlerle daha da belirginleşti.

Bimas Mgros Hedef Fiyat

36 Ayda Rekor Ödeme Yaptılar: Yatırımcıların Yüzü Güldü 36 Ayda Rekor Ödeme Yaptılar: Yatırımcıların Yüzü Güldü

BIST 100 endeksi, önceki günkü kazançlarını pekiştirerek 9054 seviyesini gördü ve 9000 puanın üzerinde tutunma çabalarıyla yükseliş umutlarını canlı tuttu.

Endeks, haftanın son işlem gününde 9084 puandan açılış yaparak 13.38 itibarıyla güne başladığı puan olan 9084'e sabitlendi, bu da bazı hisse senetleri için kritik bir dönemeç oldu.

Perakende Şirketleri İçin "Al" ve "Sat" Tavsiyesi Geldi

Perakende sektörü, enflasyonun etkisiyle getiri potansiyeli yüksek hisseleri barındırıyor. Dün göz alıcı performanslar sergileyen bu hisseler, bugün Yapı Kredi Yatırım’ın analizlerinde BİM (BIMAS) ve Migros (MGROS) ile ilgili önemli öneriler aldı.

Analizde, her iki hissenin de çift dip formasyonuyla yükselişe geçebileceği belirtildi ve BIMAS için ‘al’, MGROS için ‘sat’ tavsiyesinde bulunuldu.

BIMAS Hisse Performansı

BIMAS, yıllık yüzde 190’lık artışa rağmen son bir aydır yatay bir seyir izlerken, dün 372,25 TL’ye düşmesinin ardından 385 TL’den kapandı ve bugün yüzde 1’in üzerinde bir artışla 340 TL’de işlem gördü.

MGROS Hisse Performansı

MGROS ise yıllık yüzde 200’ün üzerinde bir artışla dünü 476,5 TL’den kapatarak, bugün yüzde 2’nin üzerinde bir yükselişle 487,5 TL’den alıcı buldu.

Her iki hisse de haftalık bazda yüzde 1’in üzerinde bir değer kaybı yaşarken, hafta başında 502 TL’lik direnç seviyesini gördükten sonra 474-480 TL aralığında dalgalanmalar yaşadı.