Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik (KONTR), yatırımcıların ilgisini çeken şirketler arasında yer alıyor. KONTR'un KAP'ta yaptığı açıklamada, yeni bir iş ilişkisine imza attığı bildirdi.

Kontrolmatik Kontr Is Iliskisi Acikladi

KONTR, bugün KAP’a yaptığı ilk duyuruda, Enerjisa Enerji Üretim ile iş birliği anlaşması imzaladığını ve bu anlaşma kapsamında Enerjisa Üretim’in depolamalı rüzgar enerjisi santrallerinin elektrik tesisatı ve trafo merkezleri işlerinin anahtar teslimi yapılmasının planlandığını açıkladı.

KONTR Milyon Dolarlık Anlaşmayı Açıkladı

Akşam saatlerinde gelen ikinci duyuruda ise büyük çaplı sözleşmenin ayrıntıları paylaşıldı.

Buna göre, iki şirket arasında Ihlamur RES Projesi için 154 kV Trafo Merkezi ve 75,6 MW RES Parkı Elektrik İşleri, Tasarım, Tedarik, Nakliye, Montaj, Devreye Alma işleri sözleşmesi imzalandı.

KONTR'un yaptığı açıklamada sözleşme bedelinin 4.680.000 dolar olduğu belirtildi ve şirketin, enerji ve teknoloji alanlarında ürün ve servis sağlayan bir firma olarak, yeni iş ilişkisinin şirket faaliyetlerine olumlu katkı sağlayacağı bildirildi.

Yakından Takip Edilen Halka Arz Şirketinden Toplu İş Anlaşması Yakından Takip Edilen Halka Arz Şirketinden Toplu İş Anlaşması

İş birliği anlaşması ile birlikte, iki şirketin birbirlerinin güçlü yönlerinden faydalanacakları ve önümüzdeki dönemde daha fazla yeni iş birliği faaliyetlerine girecekleri ifade edildi.

KONTR Hisse Performansı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,3 düşerek 9.166,03 puana indi.

KONTR hisseleri de endekse paralel bir seyir izledi. teknoloji şirketinin hisseleri, seans kapanışına yakın saatlerde günlük yüzde 3,6 düşüşle 297 TL’ye geriledi. Ancak sonrasında ufak bir yükseliş ile yalnızca yüzde 0,35 düşüşle günü kapattı.

Kontrolmatik hisseleri, uzun vadede yatırımcısına kazandıran bir şirket olarak öne çıktı.

Şirketin hisseleri, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 21,2 ve yüzde 82,8 oranında getiri sağladı.

Kontrolmatik Kontr Hisse Son Durum

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.