Borsadaki sert yükselişi kısa süre önceye kadar hız kesmeden devam eden Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) halka arzı en başarılı firmalar arasında yer alıyordu. Ancak yapılan haciz duyuruları şirketin imajını yerle bir etti.

Agrot Haciz Aciklamasi

AGROT, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla yaptığı açıklamada, haciz sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü bildirdi.

Şirketin dolaylı iştiraki olan Tartech Teknoloji ve Tarım Üretim A.Ş’nin borcu nedeniyle uygulanan hacizlerin bugün itibarıyla yüzde 75’ine yakınının kalktığı belirtildi.

AGROT Haciz Borcunun Yüzde 75'inin Ödendiğini Vurguladı

Agrotech Yüksek Teknoloji, geçen yıl Aralık ayında 63.161.750,76 TL tutarındaki borcun 26.991.000,00 TL’lik kısmını ödediğini ve bu sayede hacizlerin bir kısmının kaldırıldığını hatırlattı.

Bayram Tatili Sonrası Hisseleri Tavan Giden Teknoloji Şirketi Yeni Marka Başvurusu Yaptı Bayram Tatili Sonrası Hisseleri Tavan Giden Teknoloji Şirketi Yeni Marka Başvurusu Yaptı

Gıda firması AGROT, 30 Haziran 2024’e kadar ödenmesi gereken kalan borcun bugün 46.700.000 TL’lik kısmını daha ödediğini ve bu nedenle hacizlerin yüzde 75’ine yakınının kalktığını duyurdu.

AGROT Hisseleri Düşüşe Geçti

Agrotech, haciz sorununu çözmeye çalışırken son zamanlarda borsada da istediği performansı gösteremedi.

Şirket, sözleşme ve pay geri alım duyurularına rağmen hisselerini yükseltemedi ve AGROT kodlu hisseler, son bir haftada 43 TL’den 35 TL’ye kadar geriledi.

Cuma günü seans kapanışında AGROT hisseleri yüzde 0,48 düşüşle 35,92 TL’den haftayı kapattı.

Agrot Hisse Son Durum

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.