2024 yılının son çeyreğinde halka arz olan şirketler arasında en çok kazandıran hisselerden MEGMT, yeni bir güneş enerjisi santrali (GES) projesine ilişkin açıklama yaptı.

Mega Metal Megmt Ges Projesi

Bakır tel üretiminde yıllık 48.000 ton kurulu kapasiteye sahip olan ve ana faaliyet alanı olan süper ince bakır tel üretimi olan Mega Metal (MEGMT) yeni GES projesi açıkladı.

GES Kurulumu İçin Başvuru Yapıldı

MEGMT tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yapılan açıklamada, şirketin Tunceli İli Pertek İlçesinde yapmayı planladığı  GES projesi kapsamında çağrı mektubu almak için gerekli başvurunun yapıldığı bildirildi.

Söz konusu başvurunun onaylanması durumunda, 2025 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirilmesi düşünülen GES projesinin yıllık ortalama elektrik üretim kapasitesinin 17MWatt (Megawatt) olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu projenin devreye alınması durumunda yıllık elektrik tüketiminin yüzde 25'i bu proje ile yapılacak elektrik üretimi vasıtası ile mahsup edilebilecek.

Borsa Yükselirken 540 Milyon Liralık Alım Heyecan Yarattı Borsa Yükselirken 540 Milyon Liralık Alım Heyecan Yarattı

MEGMT KAP Açıklaması

MEGMT'nin KAP üzerinden yaptığı bildirimin tamamı şöyle:

"Şirketimizin Tunceli İli Pertek İlçesinde yapmayı planladığı  GES projesi kapsamında çağrı mektubu almak için gerekli başvuru yapılmıştır. 

*Bu projeyle ilgili çağrı mektubu başvurumuzun olumlu sonuçlanması halinde; 2025 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirilmesi düşünülen GES projemizin yıllık ortalama elektrik üretim kapasitesinin  17MWatt (Megawatt) olarak gerçekleşmesi beklenmektedir. 

*Bu projenin devreye alınması durumunda yıllık elektrik tüketimimizin %25'i bu proje ile yapılacak elektrik üretimi  vasıtası ile mahsup edilebilecektir."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.