Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu

İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı müdahalesi nedeniyle protestolarla gündeme gelen Starbucks hisselerinde tarihi kayıplar yaşanmaya devam ederken, firma yetkilileri duruma zam yaparak müdahele olmaya çalıştılar. Ülkemizde 685 mağazası bulunan Starbucks zor günler geçirirken yatırımcılar tarafından da tercih edilmemeye başladı. Kahve şirketinin Nasdaq’ta işlem gören hisseleri dün yüzde 16 değer kaybetti.

35 Milyar Dolarlık bir kayıp söz konusu edilirken, firma yetkilileri duruma zam yaparak engel olmaya çalışsalar da düşüşe engel olamadılar. Starbucks CEO’su Laxman Narasimhan katıldığı yayında, “Müşteriler ve Çin üzerindeki baskılar ve Ortadoğu’daki iş dünyasının diğer coğrafyalarda da bizi etkilemesi nedeniyle çok zorlu bir çeyrekti” açıklaması yaptı.

Art Arda Zam Kararları Alındı

Hisselerinde yaşadığı keskin düşüşlerin ardından kahve fiyatlarına zam yapan marka temsilcileri ocak-şubat ayından beri art arda iki zam yapmış olacak. Dünyanın bir çok yerinde şubesi bulunan kahve markası, en düşük fiyatını ülkemizde 60 liradan 70 liraya çıkardı.

Dünya basınında da yer alan bilgilere göre, gelirlerinde düşüş yaşayan dünyaca ünlü kahve zinciri Türkiye fiyatlarına da bu yıl ikinci kez zam yaptı.

Stracbuks Cam