CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., güneş enerjisi sektöründe önemli bir iş anlaşmasına imza attığını Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla duyurdu.

Cw Enerji Sozlesme

Türkiye’nin güneş paneli üretiminde öncü şirketlerden biri olan CW Enerji, Almanya merkezli Seac Projekt GmbH ile 5.220.663 euro tutarında bir güneş paneli satış sözleşmesi gerçekleştirdiğini bildirdi.

Milyon Euroluk Teslimat Bu Yıl Tamamlanacak

Anlaşma kapsamında, Seac Projekt GmbH’nin avans ödemesi olarak sözleşme tarihinden itibaren beş gün içinde yaklaşık yüzde 10 ödeme yapacağı belirtildi. Ürün teslimatının 2024 yılının üçüncü çeyreğine kadar tamamlanması hedefleniyor.

CW Enerji, daha önce de yurt içinde bir müşteriyle Burdur’da bir güneş enerjisi santrali projesi için anlaşma yapmış ve santralin resmi kurumlarca kabul edilerek elektrik üretimine başladığını açıklamıştı.

CWENE Hisseleri Değer Kaybı Yaşıyor

Şirketin hisseleri (CWENE), Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksinin yüzde 1,26 değer kaybettiği 13 Mart gün ortasında, endeksten pozitif ayrıştı ve yüzde 1,25 yükselişle 284 TL’ye yükseldi.

Ancak CW Enerji’nin hisseleri, haftalık yüzde 5,7 ve aylık yüzde 21,4 oranında değer kaybı yaşatarak yatırımcılarına zorlu bir dönem yaşattı.

Yatırımcıların Borsada Hisse Satışı 7 Hafta Sonra Sona Erdi Yatırımcıların Borsada Hisse Satışı 7 Hafta Sonra Sona Erdi

Cwene Hisse Son Durum