Burçelik Bursa Çelik Döküm Sanayi A.Ş. (BURCE) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirketin bedelsiz sermaye artırımı kararı duyuruldu. Şirket tarafından dün yapılan yönetim kurulu toplantısıyla birlikte şirket bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. KAP bildirisinden sonra şirketin hisselerinde ani bir artış meydana geldi. Yatırımcılar bedelsiz sermaye artışı detaylarını merak etmeye başladı.

REKOR BEDELSİZ KARARI DUYURULDU

Burçelik Bursa Çelik Döküm Sanayi A.Ş. (BURCE) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirketin şirket içi kaynaklarında yer alan Sermaye Enflasyon düzeltmesi olumlu farklarından karşılanmak sureti ile yüzde 900 oranında arttırılarak,  84.240.000 TL'na çıkarılmasına karar verildiği bildirildi. Şirket tarafından alınan kararın ilerleyen günlerde SPK'ya iletilmesi bekleniyor.

Şirket tarafından yapılacak bedelsiz sermaye artırımı sonrasında hissedarlara yüzde 900 oranında bedelsiz pay dağıtımı yapılacak. Şirket hissesinden 100 lotu olan bir kişinin bedelsiz sonrasında hissesi 10 kat artarak 1000 lota çıkmış olacak.

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin 24 Mayıs 2024 tarihinde yapılan yönetim kurulu kararı ile ;

  • Tamamı ödenmiş mevcut 8.424.000 TL olan esas sermayenin, şirket içi kaynaklarında yer alan Sermaye Enflasyon düzeltmesi olumlu farklarından karşılanmak sureti ile % 900 oranında arttırılarak, 84.240.000 TL'na çıkarılmasına,
  • Arttırılan 75.816.000 TL sermayeyi temsil eden payların ortaklara bedelsiz olarak verilmesine ve kaydileştirme esasları çerçevesinde izlenmesine,
  • Esas sözleşme değişikliğinin gerçekleştirilmesi için Sermaye Piyasası Kanunu ile Sermaye Piyasası Kurulu tebliğleri ve diğer mevzuat hükümlerine uyularak gerekli izinlerin alınmasına ,
  • Gerekli izinlerin alınmasına müteakiben Esas sözleşmenin 6. nci maddesinin ekteki şekil değişikliği önerisinin ilk yapılacak yapılacak Genel Kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir."

HİSSELER TAVAN GÖRDÜ

Borsa İstanbul'da BURCE koduyla işlem gören hisseler bedelsiz sermaye artırımı kararının duyurulmasıyla birlikte tavan oldu. Hisse fiyatları dün yüzde 9,98 artışla 297,50 TL seviyesini gördü. Şirket hisseleri haftalık bazda yüzde 11,74, aylık bazda ise 4,66 artış gösterdi. Şirketin uzun vadeli yatırımcıları 6 ayda yüzde 107,17 kazançla yatırımlarını ikiye katlarken bu durum yıllık bazda ise yüzde 194,85 olarak gerçekleşti.

Bank of America’nın En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler 13 Haziran 2024 Bank of America’nın En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler 13 Haziran 2024

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.