Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRDMD) KAP üzerinden 2023 yılı dördüncü çeyrek finansal raporlarını yayınladı. Yayınlanan rapora göre 2023 yılında elde edilen kar-zarar ve diğer detaylar belli oldu. Şirket karını 2022'ye göre büyük oranda artırdı. Yatırımcılar tarafından dikkat çeken bilanço açıklamasının borsanın açılmasıyla birlikte nasıl bir etki yaratacağı da merak ediliyor.

Onur Teknoloji (ONRYT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başına Kaç Lot Düştü? Onur Teknoloji (ONRYT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başına Kaç Lot Düştü?

Her yıl şirketler tarafından açıklanan finansal tablolarla birlikte yatırımcılar şirketlerin sene içerisindeki kar-zarar durumlarını inceleyebiliyor. Bununla birlikte birçok detayın yer aldığı finansal tablolar kişilerin yatırımlarının şekillenmesine de neden olabiliyor.

2023'TE 1.5 MİLYAR TL KAR ELDE ETTİ

Kardemir Karabük Demir Çelik tarafından yapılan geçen seneki açıklamaya göre şirket 2022 yılı 12 aylık dönemde 1.108.006.893 TL kar elde ettiğini duyurmuştu. Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı finansal raporlara göre net karını yüzde 43 artırdığını açıkladı. Şirketin net satışları ise önceki yıla yüzde 5 gerileyerek  51.620.725.000 TL oldu.

Kardemir 2023 yılının 12 aylık dönemi için 1.587.921.349 TL net kâr açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında büyük bir kar elde ettiği görülen şirket yatırımcıların da büyük ilgisini çekmiş durumda. Borsanın açılmasıyla birlikte hisse fiyatlarının nasıl etkileneceği merak ediliyor.

ŞİRKET HİSSELERİNDE SON DURUM

Şirket Borsa İstanbul'da KRDMD koyuyla 30 Mayıs kapanıştaki fiyatına göre 26,02 TL'den işlem görüyor. KRDMD hisseleri son ayda yüzde 16,89, yıllık bazda ise yüzde 84,41 yükseliş yaşadı. Açıklanan blianço sonrasında hisse fiyatlarında nasıl bir değişim olacağı yatırımcılar tarafından sıkıca takip ediliyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.