ABD Yatırım Bankası 6 Banka İçin Hedef TL Fiyatını Açıkladı! ABD Yatırım Bankası 6 Banka İçin Hedef TL Fiyatını Açıkladı!

2023 yılının son halka arzlarından Mega Metal (MEGMT) milyon dolarlık dev sözleşmenin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Megmt Siparis Sozlesmesi Acikladi

Geçtiğimiz yıl 7-8 Aralık tarihlerinde halka arz edilen MEGMT, borsadaki ikinci ayında yatırımcıları şaşkına çeviren yeni bir ihracat açıkladı.

3500 Tonluk Sipariş İçin 35 Milyon Dolar Kazanç!

Yurt dışında yerleşik olan ve uluslararası faaliyetler yürüten bir müşterisi ile 2024 yılının sonuna kadar toplamda 3500 ton  sipariş alma konusunda yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını açıklayan MEGMT, iş ilişkisinin başlama tarihini bugün yani 28 Şubat 2024 olarak belirledi.

Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yapılan açıklamada MEGMT'nin imza attığı sipariş sözleşmesinin toplam bedeli dudak uçuklattı. 

Söz konusu siparişler kapsamında yıl sonunda 35 milyon dolarlık ciro katkısı sağlanmasının planlandığını vurgulayan MEGMT, hissedarlarını ve borsa yatırımcılarını şaşırtmaya devam ediyor.

MEGMT KAP Açıklaması

Metal şirketi MEGMT'nin yaptığı KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimiz, yurtdışı yerleşik uluslararası bir müşterisi ile  2024 yılının sonuna kadar toplamda 3500 Ton  sipariş alınma konusunda yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır.

- Bu siparişin 2024 ciromuza toplamda 35 Milyon $ katkı yapması beklenmektedir."

Sipariş Sonrası Hisseler Uçuşa Geçti

28 Şubat Çarşamba günü TSİ 13.58'de kamuoyuna açıklanan KAP bildiriminden tam iki dakika sonra günlük grafikte yüzde 4,9 yükselen metal şirketinin hisseleri, saat 15.13 itibariyle günlükte yüzde 5,60 yükseliş ile ivmesine hız kesmeden devam ediyor.

Önceki kapanışını 58,90 TL'den yapan şirket an itibariyle pay başına 3,30 TL kazanç sağladı.

MEGMT aylık ve haftalık grafikte ise sırasıyla: yüzde 34,05 ve yüzde 14,13 oranında kazandırdı.

Megmt Hisse Son Durum

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.