Türkiye'de elektrik şirketi tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan açıklamalara göre Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. (EKOS) tarafından 17 Nisan tarihi itibariyle TEİAŞ ihalesi sonuçlandı.

463 MİLYON TL'LİK SÖZLEŞME

Kamuoyuna yapılan açıklamada TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (TEİAŞ) tarafından teklifin değerlendirilmesinin tamamlanarak söz konusu alım için TEİAŞ tarafından şirkete tüm iş kalemleri için sözleşme imzalama daveti iletildiği belirtildi. İhale bedeli 463.111.300,00 TL oldu.

KAP'A DUYURULDU

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan açıklamada şirket aşağıda ki ifadelere yer verdi:

Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi

TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (TEİAŞ) tarafından teklifimizin değerlendirilmesi tamamlanmış olup söz konusu alım için TEİAŞ tarafından şirketimize tüm iş kalemleri için sözleşme imzalama daveti iletilmiştir.

İlgili sözleşme, 10 (on) takvim günü içerisinde imzalanacaktır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.

EKOS ELEKTRİK HAKKINDA

Anlaşma sonrası şirketin hisselerinde artış gözlemlendi. %3,35'lik büyüme ile değeri 48,68 TL'ye yükseldi.

EKOS | electric; elektrik üreticilerinin, şebeke operatörlerinin, endüstriyel ve ticari tüketicilerin elektrik altyapısı alanlarında üretim ve satış faaliyetlerini yürüten Türkiye merkezli lider bir teknoloji ve hizmet sağlayıcısıdır.

Kökleri, elektrik şebekeleri ve trafo merkezlerinin yapımında ekipman toptancısı ve saygın bir EPC olarak faaliyetlerine başladığı 80’li yılların başlarına kadar uzanmaktadır. Oluşturduğu uygulama altyapısı ve güçlü mühendislik kaynakları, EKOS’un Orta ve Alçak Gerilim Şalt Panolarını monte ettiği ve paket trafo merkezleri olarak konteynerlere entegre ettiği üretim tesisini açmasını sağlamıştır. EKOS, birikmiş tüm deneyimi sayesinde 90’lı yılların sonlarında kendi teknolojisini geliştirme yolculuğuna başlamış ve bu onu bugün, tüm Orta Gerilim Şalt Cihazları portföyünü anahtarlama ekipmanından dijital koruma rölelerine kadar içerideki bileşenler de dahil olmak üzere kendi lisansı ile üretecek bilgi birikimine sahip bir seviyeye getirmiştir.