Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride temettü ödemesinin yapılacağını açıkladı. Yapılan yeni açıklamayla birlikte temettü ödemeesine ilişkin detaylar belli olmaya başladı. Temettü ödemeleri şirkette yatırımı bulan kişilerin güvenini kazanmak ve karlılığı artırmak amacıyla yapılıyor. Şirketler tarafından alınan bu kararla birlikte firmaların dönemsel elde ettiği kar yatırımcılara hisse başına olacak şekilde dağıtılıyor. Hisse sahipleri bu ödemeler sayesinde büyük kazançlar elde edebiliyor.

TEMETTÜ ÖDEMESİ O TARİHTE YAPILACAK

Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride 2023 yılı kârından pay sahiplerine hisse başına brüt 1,3204826 TL, net 1,1884343 TL nakit temettü dağıtılmasına karar verildiğini bildirdi. Yapılacak nakit temettü ödemesinin 31 Temmuz tarihinde hesaplara yatırılacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre temettü verimi son fiyata göre %1.20 şeklinde oldu.

Astor Enerji Temettü Ödemesi Detayları

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı

"Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Kâr Payı Tebliği'nde (II-19.1) yer alan esaslar ile Şirketimizin Ana Sözleşmesi'nde bulunan hükümler ve Şirketimiz tarafından kamuya açıklanmış olan kâr dağıtım politikaları çerçevesinde; Şirketimiz tarafından TTK ve SPK düzenlemeleri çerçevesinde Türkiye Muhasebe/Finansal Raporlama Standartları'na uyumlu olarak hazırlanan ve Eren Bağımsız Denetim A.Ş. tarafından denetlenen 1 Ocak 2023 - 31 Aralık 2023 hesap dönemine ait konsolide finansal tablolarımıza göre 4.598.326.879 TL "Net Dönem Karı" elde edilmiş olup; Kar Dağıtım Politikamız, şirketimizin mevcut karlılık ve nakit durumu, yatırım ve finansman politikaları, pay sahiplerimizin olası beklentileri ile öngörülen uzun vadeli büyüme stratejilerimiz dikkate alınarak, Yönetim Kurulumuzun 06.05.2024 tarih ve 2024/20 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile kabul edilen kâr dağıtım önerisi Genel Kurul'da pay sahiplerinin değerlendirmesine sunulacaktır."

ASTOR HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da ASTOR koyuyla işlem gören hisse 7 Mayıs itibariyle TL seviyesinde. ASTOR hisseleri son ayda yüzde 10,07'luk bir değer artışı yaşadı. Son 6 ayda büyük değer kaybı yaşayan hisse, son bir seneye bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 148,41 oranında kazandırdı. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.