Türkiye'nin en büyük enerji şirketleri arasında yer alan Zorlu Enerji (ZOREN) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan bildirimde yeni işbirliği anlaşmasına imzalar atıldı. 

5 Gün Boyunca Tavan Giden Şirkete SPK'dan Kısıtlama Kararı 5 Gün Boyunca Tavan Giden Şirkete SPK'dan Kısıtlama Kararı

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN) tarafından 16 Nisan 2024 tarihinde de Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde İşbirliği anlaşmasıyla ilgili detaylar da belli oldu.

Zorlu Holding şirketine bağlı Zorlu Enerji şirketi tarafından yapılan açıklamasında; Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin %49,99 oranında doğrudan iştiraki olan Electrip Global Limited, Electrip Global Limited’in paylarının %100’üne sahip olduğu ZES Dijital Ticaret A.Ş. ve elektrikli araçlar için şarj ağı sağlayıcısı olan Hubject GmbH arasında ülke geneli ZES elektrikli araç şarj istasyonları ile de İtalya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Karadağ ve Polonya’da yer alan Electrip elektrikli araç şarj istasyonlarının Hubject’in şarj ağında yer almasına ilişkin işbirliği anlaşması imzalandığı belirtildi.

KAP'A DUYURULDU

Kamuyu Aydınlatma Platformu enerji şirketi tarafından yapılan açıklama da aşağıda ki ifadelere yer verildi:

Şirketimiz Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin %49,99 oranında doğrudan iştiraki olan Electrip Global Limited, Electrip Global Limited’in paylarının %100’üne sahip olduğu ZES Dijital Ticaret A.Ş. ve elektrikli araçlar için şarj ağı sağlayıcısı olan Hubject GmbH arasında, Türkiye’deki ZES elektrikli araç şarj istasyonları ile İtalya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Karadağ ve Polonya’da yer alan Electrip elektrikli araç şarj istasyonlarının Hubject’in şarj ağında yer almasına ilişkin işbirliği anlaşması imzalanmıştır. Bu işbirliği kapsamında  elektrikli araç sürücülerinin Hubject’in e-roaming ağında yer alan ZES ve Electrip şarj istasyonlarına kolaylıkla erişmesi ve kullanması mümkün olacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.