Ziraat Yatırım tarafından yapılan değerlendirmeyle birlikte Sabancı Holding (SAHOL) için hedef fiyat ve tavsiyesi açıklandı.Ziraat Yatırım tarafından yapılan hisse değerlendirmeleri birçok yatırımcı tarafından takip ediliyor. Ziraat Yatırım düzenli olarak yaptığı bu değerlendirmeler herkese açık şekilde yayınlanmya devam ediyor.

ZİRAAT YATIRIM AL TAVSİYESİNİ KORUDU

Ziraat Yatırım tarafından SAHOL bilanço analizinin son paragrafında şu ifadelere yer verildi;
"Holding'in solo net nakit pozisyonu 2022 yılı Aralık ayı sonundaki 3,1 milyar TL'den Aralık 2023 sonunda 7 milyar TL'ye (Exsa birleşmesi hariç) yükselmiştir. 2022 yılı sonunda 0,4x olan Net borç/FAVÖK (bankacılık dışı, TMS29 etkisi hariç) oranı da Aralık ayı sonunda 0,8x olmuştur. Holding'in 2022 yılı sonundaki %31,1 seviyesindeki Bankacılık dışı özsermaye karlılığı (TMS29 etkisi hariç) ise 2023 sonunda %28,2 olarak gerçekleşmiştir.
Sabancı Holding'in hedef hisse fiyatını, grup şirketlerinden Akbank, Akçansa, Çimsa ve Kordsa ile ilgili hedef değerlerimizdeki değişiklikler ve tahminlerimizdeki güncellememize bağlı olarak 101,60TL'den 131,00TL'ye yükseltiyor ve daha önceki "AL" önerimizi ise koruyoruz."

Sabancı

Ziraat Yatırım yaptığı analize göre SAHOL için hedef fiyatı 131TL olarak değerlendirdi. Daha önce yayınlanan analizde de Sabancı Holding (SAHOL) için "AL" tavsiyesinde bulunan Zirat Yatırım tavsiyesini koruduğunu açıkladı. Borsa İstanbul'da işlem gören SAHOL, günü 85,15TL ile kapadı. 

6 Ayda Yüzde 255 Kazandıran Şirkete Tedbir Kararı! Hisseler Düşüşe Geçti 6 Ayda Yüzde 255 Kazandıran Şirkete Tedbir Kararı! Hisseler Düşüşe Geçti

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.