Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN) tarafından bugün itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride Holllanda'da şirket açılması için karar alındığı açıklandı. Ülkemizde en büyük enerji şirketleri arasında yer alan Margün Enerji bugün KAP'a yaptığı açıklamayla birlikte şirketin büyüme hedefleri doğrultusunda önemli kararları duyurdu.

Halka Arz Olacak Lojistik Şirketinin Talep Toplama Tarihi Belli Oldu Halka Arz Olacak Lojistik Şirketinin Talep Toplama Tarihi Belli Oldu

HOLLANDA ŞİRKETİ İÇİN ONAY ALINDI

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride bugün yapılan yönetim kurulu toplantısı kapsamında Avrupa, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltere’de büyüme hedeflerinin gerçekleştirilmesi için Hollanda’da şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı. Dün itibariyle kredili işlem yasağı getirilen MAGEN hisseleri yapılan açıklama sonrasında bir değişim yaşanmadı. 

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirilen yazdıa şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin bugün tarihli yönetim kurulu toplantısında; yurt dışı (Avrupa, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltere’de) büyüme hedeflerimiz kapsamında, sürdürülebilirlik ilkeleri, ESG kriterleri çerçevesinde ve inovasyon odaklı stratejimiz doğrultusunda; 

İklim teknolojileri alanında greenfield ve/veya brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A) ayrıca kendi alanlarında uzmanlaşmış global şirketler ile stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapmak suretiyle yatırımlar yapılması hedeflenmektedir.

Bu bağlamda Hollanda’da şirket kurulmasına karar verilmiştir. Yatırımcılarımız süreç hakkında gelişme oldukça bilgilendirilecektir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur."

MAGEN hisselerine dün itibariyle 1 aylık süreyle kredili işlem yasağı getirilmişti. Son olarak 21,52 TL'den işlem gören hissenin yasağın kaldırıklmasıyla birlikte nasıl bir değişim yaşayacağı yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Son dönemde enerji şirketlerinin büyümesiyle birlikte borsada yatırımcıların en çok dikkatini çeken sektörlerden biri olmakta.