SPK Bülteninde Yer Alan Sermaye Artırımları Ve Detayları SPK Bülteninde Yer Alan Sermaye Artırımları Ve Detayları

Türkiye'nin en büyük enerji şirketleri arasında yer alan firma bugün akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yaptıkları açıklamalara göre üretime ara vereceklerini duyurdu.

Şirketin yaptığı KAP açıklamasında elektrik üretim santralinde gerçekleştirilecek yıllık planlı bakım çalışmaları nedeniyle 01.04.2024 – 01.06.2024 tarihleri arasında enerji üretimi yapılmayacağı belirtildi.

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. şirketi tarafından bugün alınan karar sonrasında hisselerde %1,20 oranında da artış yaşandı. Şirket hissesi piyasalar kapanırken 28,10 TL ile kapattı. KAP açıklamasında üretime ara verileceğini açıklayan enerji şirketi kararı sonrasında ise seçim sonrasında hissede nasıl değişiklikler olacak merakla bekleniyor. Üretime ara verilmesinin yatırımcılar tarafından nasıl karşılanacağı da büyük merak konusu oldu.

Şirket 8 yılı aşkın süredir Türkiye'de yaptıkları üretim ile birlikte geniş bir hacme ulaşan şirketler arasında yer alıyor. Net geliri 429,48 milyon TL olan şirket önceki yıllara göre de %6,71 oranında düşüş yaşamıştı.

İzdemir Enerji (IZENR) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan açıklamada aşağıda ki ifadelere yer verildi:

İZENR AÇIKLADI 2 AY ÜRETİM YOK

Şirketimiz, elektrik üretim santralinde gerçekleştireceğimiz yıllık planlı bakım çalışmaları nedeniyle üretim faaliyetlerine geçici süreyle ara verecektir. Bakım çalışması 01.04.2024 – 01.06.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, bu süre zarfında enerji üretimi yapılmayacaktır. Yıllık planlı bakım sürecinde elektrik enerjisi tedarik edilerek ticari faaliyetlere devam edilecektir. 

İşbu açıklamamızın İngilizce çeviri metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.