Türkiye'de Agrotech Yüksek Teknoloji şirketi tarafından son günlerde yeni KAP açıklamaları gelmeye devam ediyor. Şirket tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a gönderilen açıklamada sipariş bildirisi de paylaşıldı.

Agrotech tarafından yapılan KAP açıklamasında; Birleşik Arap Emirlikleri Bölge ofisi tarafından, 2024 ve 2025 yılları içerisinde teslim edilmek üzere, birim fiyatı 39 bin dolar olan 2.000 adet sipariş aldığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan bu açıklama sonrasında ise hissede artış yaşanmaya başladı.

Şirket tarafından KAP'a gönderilen açıklamada aşağıda ki ifadelere yer verildi:

Şirketimizin gerçekleştirmiş olduğu teknoloji yatırımları ve şirket satın alma süreçleri sonucunda seri üretime geçtiğini daha önce bildirmiş olduğu Zirai Kara Aracı olan (ZİKA) ürünümüz ile ilgili olarak Birleşik Arap Emirlikleri Bölge ofisimiz tarafından, tamamı  2024 ve 2025 yılları içerisinde teslim edilmek üzere, birim fiyatı 39.000 USD bedelle 2.000 adet sipariş alınmıştır. Bu kapsamda toplam sipariş tutarı 78.000.000 USD (yaklaşık 2.525.000.000 TL)  olup, sözleşme imzalanmıştır.  

SUMAS'tan Temettü Açıklaması Geldi SUMAS'tan Temettü Açıklaması Geldi

Tasarım, yazılım, mühendislik, motor ve batarya sistemleri başta olmak üzere tüm stratejik aksamları şirketimize ait olan ürünümüzün  kapsamlı detaylarına https://www.joyceteknoloji.com adresinden erişilebilmektedir. 

İlgili sözleşme şartları gereği %25 sipariş avansı ve her 500 adet teslimde hak ediş ödemesi olmak üzere toplam bedel 2024 ve 2025 yılları içerisinde şirket bilançolarımıza yansıyacaktır.  

Ürün teslimi, yerinde eğitim-destek hizmet bedelleri ve 3 yıllık garanti bedeli toplam sözleşme bedelinin içerisinde yer almaktadır.  

02 Nisan 2024 tarihinde basına açık olarak yapılacak olan lansman toplantımız şirketimizin sosyal medya kanallarından canlı olarak yayınlanacaktır. Lansman toplantımızda ürün portföyümüzde yer alan tüm elektrikli araçlarımız tanıtılacaktır. Ayrıca 2.000'adet ZİKA satışımızı gerçekleştiren bölge distribütörümüze ilk araç teslim töreni lansmanımızda gerçekleştirilecektir.  

Tüm özelliklerine lansmanımızda yer verilecek olan ürünümüz bahsi geçen anlaşma şartlarıyla birlikte,  

•⁠  ⁠Topraksız tarımın önemli unsuru olan robotik faaliyetler,

•⁠  ⁠İlaçlama ve gübreleme,

•⁠  ⁠Otonom olarak harita bilgileri tasarlanan rota kapsamında insansız yük taşıma,

•⁠  ⁠Toprak analizi,

•⁠  ⁠Yabani zararlı ot temizleme,

•⁠  ⁠Görüntü işleme ile bitki hastalıklarında erken teşhis ve erken müdahale,

•⁠  ⁠Zorlu arazi şartlarında çalışabilme

unsurları başta olmak üzere tarım faaliyetleri için geliştirilmiş tüm yüksek teknoloji özelliklerini donanım ve yazılım olarak sağlamaktadır.