Borsa İstanbul'un önde gelen enerji firmalarından olan CW Enerji (CWENE) yurt içinde yaptığı güneş enerjisi santrali (GES) projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Cw Enerji Cwene

Türkiye'nin dışında Avrupa ve Asya kıtasında da faaliyetlerini yürüten Borsa İstanbul'un gözde şirketlerinden CWENE, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) daha önceden tamamlanan GES projesinin son durumuna ilişkin bilgilendirme yaptı.

GES Projesi Tamamlandı, Santral Üretime Başladı

CWENE'nin KAP üzerinden duyurduğu bildirimde, şirket ile yurt içinde faaliyet gösteren bir müşterisi arasında 3 Ağustos 2022 tarihinde imzalanan sözleşmedeki söz konusu GES projesinin tamamlandığı bildirildi.

Aksaray ilinde yer alan çatı ve arazi tipi güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulünün yapıldığı ve devreye alındığı vurgulanan santralin ayrıca elektrik üretimine başladığı da dikkat çekilen bir başka detay olarak öne çıktı.

Yeni Halka Arzın Borsada İşlem Göreceği Tarih Açıklandı Yeni Halka Arzın Borsada İşlem Göreceği Tarih Açıklandı

Söz konusu GES projesinin toplam değerinin 1.161.446 ABD Doları tutarında olduğu vurgulandı.

CWENE KAP Açıklaması

CWENE tarafından yapılan KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimiz ile yurt içerisinde yerleşik bir müşterimiz arasında imzalanan 03.08.2022 Tarihli ve KDV Hariç 1.161.446,00 USD (BirMilyonYüzAltmışBirBinDörtYüzKırkAltıAmerikanDoları) toplam bedelli sözleşme kapsamında, Aksaray ilinde yer alan çatı ve arazi tipi güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapılarak devreye alınmıştır ve santral elektrik üretimine başlamıştır."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.