Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (HUNER) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiriye göre şirket bedelli sermaye artırım kararının SPK tarafından onaylandığını bildirdi. Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde bedelli sermaye artırımına ilişkin detaylara da yer verildi. 

Bedelli sermaye artırımı, bir şirketin sermayesini artırmak için mevcut hissedarlarına önceden belirlenen bir fiyat üzerinden yeni hisse senetleri satma işlemidir. Bu işlemde, şirket belirli bir süre içinde mevcut hissedarlardan sermaye artırımı için talepte bulunur. Böylelikle hissedarların talep ettikleri miktarda yeni hisse senetlerini satın alabilmesi sağlanır.

YÜZDE 70 BEDELLİ SERMAYE ARTIRIMI ONAYLANDI

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (HUNER) tarafından 6 Mayıs tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin sermayesinin 420.000.000 TL bedelli artırılarak 1.000.000.000 TL'ye çıkartılmasına ilişkin kararın SPK tarafından onaylandığı bildirildi. Şirket tarafından alınan bedelli sermaye artırım kararının Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 2 Mayıs tarihinde onaylandığı açıklandı. 

Şirket  tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketmiz Esas Sözleşmesi’nin Sermaye ve Paylar başlıklı 6. maddesinin vermiş olduğu yetkiye istinaden, Şirketimizin 2.000.000.000-TL olan kayıtlı sermaye tavanı içinde 580.000.000-TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle %72,41 oranında 420.000.000-TL artırılarak 1.000.000.000-TL’ye çıkarılmasına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığımız başvurumuz, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 02.05.2024 tarihli toplantısında onaylanmıştır.

Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi

Tüm yatırımcılarımız ve kamuoyuna saygılarımızla duyurulur."

HUNER HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da HUNER koyudla işlem gören şirket, 6 Mayıs itibariyle 7,47 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri son haftada yüzde 5,36 oranında değerlenmiş durumda. HUNER hisseleri aylık bazda yaıtımcısına yüzde 3,75 yıllık bazda ise yüzde 26,18 oranında kazanç sağladı. Şirketin hisselerindeki bu değer artışının enflasyonun çok altında kalması nedeniyle yatırımcılar memnun olmadı. Yapılan yeni anlaşmalar ve sermaye artırımı kararı sonrasında hisse fiyatlarında nasıl bir değişim yaşanacağı yatırımcılar tarafından takip ediliyor.