Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) şirketi tarafından 28 Mart 2024 tarihli KAP açıklaması ile duyurulan anlaşmanın detayları KAP açıklamasında yer aldı. 2023 yılı net gelirini yüzde 124 arttıran ülkemizin savunma şirketi Aselsan, yurt dışı bir şirket ile 34,9 Milyon dolar değerinde iş anlaşması imzaladığını duyurdu.

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( ASELS), savunma sanayii alanında küresel bir başarıya daha imza atarak, Asya-Pasifik bölgesindeki müşterileri ile toplam bedeli 34.957.069 ABD Doları olan yeni savunma sistemleri ihracat sözleşmeleri imzaladığını duyurdu.

Tarım ve Yüksek Teknoloji Şirketinin Cirosuna Yıllık 3 Milyar TL’lik Katkı Tarım ve Yüksek Teknoloji Şirketinin Cirosuna Yıllık 3 Milyar TL’lik Katkı

KAP Açıklaması

Savunma sanayi şirketi Aselsan tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''ASELSAN ile Asya-Pasifik bölgesinde yer alan müşterileri arasında; savunma sistemlerinin ihracatına yönelik toplam bedeli 34.957.069,- ABD Doları olan yurt dışı satış sözleşmeleri imzalanmıştır.'' denildi.

Güne Pozitif Başladı

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) şirketi, ülkemizin en çok iş anlaşması duyuran şirketi olarak yatırımcılar tarafından anılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde açıklanan iş anlaşmalarının ardından pasifik-asya bölgesinden gelen 34,9 milyon dolarlık iş anlaşması sonrasında güne yüzde 2 lik artış ile başladı.

Aselsan