Halk Yatırım tarafından yapılan analizler sonucunda bazı hisse fiyatlarının hedef fiyatları ve önerileri güncellenmeye devam ediyor. Halk Yatırım'ın güncel olarak yatırımcılar için yayınladığı analize göre 2 şirket hissesi için "AL" önerisi bulunurken iki hisse için ise "TUT" önerisinde bulundu.

O 2 HİSSE İÇİN "AL" ÖNERİSİNDE BULUNDU

Yatırımcılar için günlük ve haftalık olarak hisse önerilerini yenileyen Halk Yatırım yayınladığı listeye göre Tekfen Holding (TKFEN) ve Emlak Konut GYO (EKGYO) hisseleri için "TUT" tavsiyesinde bulundu. Birçok yatırımcının takip ettiği Halk Yatırım tavsiyelerinde "AL" hisseleri ise Türk Telekom (TTKOM) ve ŞOK Marketler (SOKM) oldu.

Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu

Emlak Konut GYO (EKGYO) için hisse önerisi yayınlayan Halk Yatırım, şirketin 2023'te yayınladığı zararın hisse performansını 'negatif' olarak etkileyeceği değerlendirdi. Halk Yatırım tarafından yapılan TTKOM tavsiyesine göre hissenin hedef fiyatı 45,37 TL olarak belirtildi. Şirketin Getiri Potansiyeli ise yatırım tavsiyesine bakıldığında yüzde 22 olduğu görülüyor. TTKOM için "AL" tavsiyesinde bulunan Halk Yatırım, Türk Telekom'un 4. çeyrek 2023'teki net karı yıllık bazda %107,4 artış göstererek 2,10 milyar TL seviyesinde gerçekleştiğini belirterek negatif etkinin sınırlı kalabileceğine işaret ediyor. 

Yatırımcılar tarafından sıkıca takip edilen hisse hedef fiyat önerileri kişilerin yatırımlarının yönlenmesinde etkili oluyor. Halk Yatırım'da piyasalardaki gelişmeleri yakından takip ederek Borsa İstanbul'da işlem gören hisseler için "AL", "TUT ve "SAT" tavsiyelerinde bulunuyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.