6,6 Milyar Liralık Gelir Açıklayan Şirketin Bedelsiz Tarihi Belli Oldu 6,6 Milyar Liralık Gelir Açıklayan Şirketin Bedelsiz Tarihi Belli Oldu

2023 yılında halka arz olan ve sert yükselişi ile kısa sürede Borsa İstanbul'un göz bebeği olan Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT) yeni bir ihale hakkında kamuoyunu ve pay sahiplerini bilgilendirdi.

Agrotech Yuksek Teknoloji Agrot Ihale Acikladi

Gıda ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren ve tarımsal ürün ticaretinde öncü rol oynayan AGROT, aynı zamanda teknoloji sektöründe yazılım alanındaki yenilikçi çözümleri ile yatırımcıların dikkatini çekiyor.

AGROT bugün Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımladığı bildirimde ise yeni ihalenin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şirket yaptığı açıklamada 4 Aralık 2023'te yayımladığı özel durum açıklamasını güncellediğini açıkladı.

AGROT Yurt Dışı İhalesine Katılacak

Türkmenistan'da faaliyet gösteren Turkmen Telekom'un bilgi sistemleri, siber güvenlik ve dijital güvenlik modernizasyonu, yeni ekipman ve güvenlik yazılımı alım ve kurulum ihalesine katılım başvurusunun onaylandığı duyuruldu.

AGROT'un teknik yeterliliği ve alt yapısı ile olumlu olarak değerlendirildiği ise ayrıca belirtildi.

Tarım ve teknoloji şirketi, ilerleyen aşamalardaki gelişmeler ve sonuçlar konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğini söyledi.

AGROT KAP Açıklaması

AGROT'un ihaleye ilişkin yaptığı KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimiz, 04.12.2023 tarihinde yayınladığımız Özel Durum Açıklamasını güncellemiş bulunmaktayız.

Türkmenistan'da faaliyet gösteren TURKMEN TELEKOM firmasının Bilgi Sistemleri, Siber Güvenlik ve Dijital Güvenlik modernizasyonu, yeni ekipman ve güvenlik yazılımı alım ve kurulum ihalesine katılım başvurumuzun şirketimizin teknik yeterliliği ve alt yapısı ile olumlu olarak değerlendirilmiş  olup, kazanmıştır.

İlerleyen aşamalardaki gelişmeler ve sonuçlar konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir