Tarih Verilmişti! Pay Başına ''63'' TL Temettü Yarın Hesaplara Geçiyor Tarih Verilmişti! Pay Başına ''63'' TL Temettü Yarın Hesaplara Geçiyor

Mia Teknoloji (MIATK), KAP aracılığıyla yaptığı yeni açıklamada, İtalyan ARCHES şirketiyle çeşitli sektörlerde iş birliği yapmak üzere iyi niyet anlaşması imzaladığını bildirdi.

Mia Teknoloji Miatk Is Iliskisi Acikladi

Borsa İstanbul’da teknoloji alanında son zamanlarda dikkat çeken Mia Teknoloji, yatırımcılarının ilgisini çekmeye devam ediyor.

Şirket, son olarak iyi niyet anlaşmasının detaylarını kamuoyuyla paylaştı.

MIATK, İtalyan Devi ARCHES İle Anlaşma Yaptı

Mia Teknoloji, ARCHES ile sağlık, uzay, havacılık, bilgi teknolojileri, yapay zeka ve tarım gibi sektörlerde ortak projeler geliştirmek için iyi niyet anlaşması imzaladığını duyurdu.

ARCHES’in bilgi yönetimi ve çok paydaşlı ağ kurma konusunda uzman olduğu ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğu belirtildi. Ayrıca ARCHES’in küresel araştırma camiasını endüstri ve politika yapıcılarla bir araya getiren akıllı bir arayüz olduğu ifade edildi.

İki Şirket De Avrupa Birliği Fonlarından Faydalanacak

İyi niyet anlaşması çerçevesinde şirketlerin Avrupa Birliği ekosistemindeki mevcut ortaklarını birbirleriyle tanıştıracakları, yeni ortaklıklar oluşturacakları ve proje yönetim danışmanlığı verecekleri söylendi.

Bu anlaşmanın her iki şirket için de Avrupa Birliği fonlarından ve uluslararası iş birliği olanaklarından faydalanma konusunda önemli bir fırsat yaratabileceği vurgulandı.

MIATK Hisseleri Tavan Fiyata Yükseldi

Şubat ayında güçlü bir yükseliş trendine giren MIATK hisseleri yatırımcılarını sevindiriyor.

Bugün saat 13.25 ile 14.50 saatleri aralığında 77,10 TL'ye yükselerek tavan fiyata ulaşan teknoloji şirketinin hisseleri ufak bir düşüşle tavan bozdu ancak hala yüzde 8'in üzerinde bir primle yoluna devam ediyor.

23 Şubat gününü 70 TL’den kapatan MIATK, 26 Şubat günü TSİ 16.13 itibariyle yüzde 8,99 değer kazanarak 76,40 TL’den işlem görüyor.

Son rakamlara göre hissede haftalık yüzde 35, aylık yüzde 124 ve yıllık yüzde 955 oranında artış yaşandı.

Mia Teknoloji Miatk Hisse Son Durum

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.