Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş (ALVES) tarafından 25 Mart 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan 3 ayrı bildirimde yeni bayilik sözleşmeleri ve Solar Kablo satış sözleşmesi hakkında açıklama yapıldı.

Alves Kablo

200 Milyon Euro'luk Onay İçin Yatırımcısına Açıklamada Bulundu 200 Milyon Euro'luk Onay İçin Yatırımcısına Açıklamada Bulundu

Geçtiğimiz aylarda halka arz olarak adından sıkça söz ettiren sanayi şirketi, ilk resmi iş anlaşmasını KAP aracılığıyla yatırımcısına duyurdu. Alves Kablo şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında, 3.500.000 Milyon Dolarlık iş anlaşmasının detayları duyuruldu. Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasının detayları şöyle;

''Firmamız artan müşteri taleplerini karşılamak için yurt içi ve yurtdışı makine Üreticileri ile 3.500.000 (Üç milyon beş yüz bin) Usd tutarında ve yatırım teşvik belgesi kapsamında “Makine Tedarik Sözleşmeleri” imzalamıştır. Söz konusu yatırımların 2024 Son çeyreğinde Bakır tel üretim kapasitesini  % 100, Alüminyum tel üretim kapasitesini % 200, Alüminyum tel büküm kapasitesini % 250 ve Kablo damar büküm kapasitesini % 45 arttırması planlanmakta olup ciroya, ürün çeşitliliğine, ihracata ve enerji dağıtım şirketlerinin kablo taleplerinin karşılanmasına pozitif katkı sağlayacaktır.'' denildi.

Geçtiğimiz Ay Halka Arz Olmuştu

22-23 Şubat 2024 tarihlerinde yatırımcısından ''19,45 TL'' fiyat ile talep toplayan sanayi şirketi, 40 milyon adet hissesini yatırımcısına vermişti. Yıldız Pazar'da işlem gören ve halka arzına yoğun talep alan şirket ilk anlaşmasını bugün duyurdu.

Alves Kablo Halka Arz

Halka arzın büyüklüğünün 778 milyon lira olduğu duyuruldu ve bu süreçte tahsisat oranları; yurt içi bireysel yatırımcılar için yüzde 80, yurt içi kurumsal yatırımcılar için ise  yüzde 20 olarak gerçekleşti.

Sanayi şirketi ALVES'in halka arzında maksimum 12 adet Lot(234 TL) dağıtım yapılmıştı.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.