Son dönemde SPK tarafından yapılan onaylamayla birçok şirketin halka arzı gerçekleştirildi. Son 16 şirketin güncel getiri oranları belli oldu. Yatırımcıların yakından takip ettiği halka arz süreçlerinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Birçok şirket halka arz olduktan sonra elde ettiği gelirle birlikte yaptığı yatırımlar ve aldığı kararlarla şirketin büyümesini ve faaliyetlerini artırmasını sağladı. Böylelikle hisse fiyatlarında da artış görülürken yatırımcılar büyük kazançlar elde etmeyi başardı.

Halka Arz Olan Son 16 Şirketin Getirileri

Son zamanlarda halka arz olan 16 farklı şirketin güncel getiri tablosu belli oldu. Şirketler tarafından halka arz gelirlerinin doğru yönlendirilmesi ve yapılan yaıtırımlarla şirketin büyüme hedeflerinin yükseltilmesi hisse fiyatlarının artışında da etkili oldu.

133 Milyon Lira Net Geliri İle Temettü Kararı Açıkladı 133 Milyon Lira Net Geliri İle Temettü Kararı Açıkladı

Son dönemde halka arz olan şirketlerden yatırımcısına büyük oranda kazandıran 2 şirket bulunuyor. Bu şirketlerden biri 16 Mayıs'ta halka arz olan Altınay Savunma olurken diğeri ise Alves Kablo olmakta. Altınay Savunma halka arzdan sonra 9 tavan görürken yatırımcısına toplamda yüzde 135 oranında getiri sağladı. Alves Kablo'da 29 Şubat itibariyle borsada işlem görmeye başlayan ve yaptığı dev yatırımlarla adından söz ettiren şirketler arasında yer alıyor. Şirket yatırımcısına halka arz itibariyle yüzde 135 oranında kazandırdı.

İşte halka arz olan son 16 şirketin güncel getiri durumu;

 1. Altınay Savunma (ALTNY) %135
 2. Alves Kablo (ALVES) %130
 3. Odine Teknoloji (ODINE) %126
 4. Pasifik Teknoloji (PATEK) %119
 5. Artemis Halı (ARTMS) %60
 6. Hareket Proje Taşımacılığı (HRKET) %46
 7. Limak Çimento (LIMAK) %36
 8. Mogan Enerji (MOGAN) %19
 9. Bor Şeker (BORSK) %10
 10. Onur Yüksek Teknoloji (ORNYT) %10
 11. Enterra Enerji (ENTRA) %5
 12. Koç Metalurji (KOCMT) -%7
 13. Oba Makarna (OBAMS) -%8
 14. Rönesans Gayrimenkul (RGYAS) -%11
 15. Koton Mağazacılık (KOTON) -%17
 16. Lila Kağıt (LILAK) -%22

Halka arz olmasıyla birlikte yatırımcısına kazandıran 11 şirket bulunuyor. Diğer 5 şirketin hisselerinde ise düşüş yaşanmaya devam ediyor. Halka arz olmasıyla birlikte en çok değer kaybı yaşayan şirket hissesi yüzde 22 düşüş ile Lila Kağıt (LILAK) olmakta.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.