1,7 Milyar Lira Borç İle Halka Arz Olan Şirketin Hissesi İlk Günden Taban! 1,7 Milyar Lira Borç İle Halka Arz Olan Şirketin Hissesi İlk Günden Taban!

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Tic. A.Ş., halka arz sürecinde toplam 1.689.136 bireysel yatırımcıya hisse dağıtımı gerçekleştirdi. Bu dağıtım, katılımcı sayısı ve içsel bilgilere erişimi olan personele dağıtılan hisse sayısı üzerinden tahmin edilen kişi başı 13 lot hisse tahminiyle dikkat çekiyor. (Dağıtılan azami lot sayısı, bu tahminin üzerinde olabilir.) Öte yandan, Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Tic. A.Ş. paylarının halka arzında, payların %5’inden fazlasını alan gerçek veya tüzel kişi bulunmamaktadır. Bu durum, şirketin hisselerinin geniş bir yatırımcı tabanı tarafından elde edildiğini göstermektedir.

111111

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Tic. A.Ş. halka arzında hisse başına 55 TL’den 24,6 milyon adet hisse satılırken, toplam halka arz büyüklüğü 1,35 milyar TL oldu.

İşleme aracılık eden QNB Finans Yatırım tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre halka arz edilen hisselerin yüzde 75’i yurt içi bireysel, yüzde 25’i de yurt içi kurumsal yatırımcıya dağıtıldı.