Türkiye'de borsanın devleri arasında yer alan Ford Otomotiv (FROTO) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a bildirdi.

KAP üzerinden açıklama yapan Ford Otomotiv, Fitch Ratings ve Standard Poor’s Ratings Services tarafından belirlenen kredi notunu ve görünümünü paylaştı.

Fitch Ratings, şirket için uzun vadeli kredi notunu “BB+”, görünümünü ise durağan olarak belirledi. Standard Poor’s Rating Services ise uzun vadeli kredi notunu “BB-“, görümünü ise pozitif olarak açıkladı.

FORD OTOMOTİV İÇİN KREDİ NOTU AÇIKLAMASI

Ford Otomotiv (FROTO) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan açıklamada aşağıda ki ifadelere yer verildi:

Şirketimizin derecelendirme notlarına ilişkin olarak; uluslararası kredi derecelendirme  kuruluşu Fitch Ratings tarafından Şirketimizin uzun vadeli kredi notunu "BB+", görünümünü durağan; Standard & Poor's Rating Services (S&P) tarafından ise uzun vadeli kredi notunu "BB-", görünümünü pozitif olarak belirleyen raporlar yayınlanmıştır.

Söz konusu kredi derecelendirmelerine ilişkin bilgiler internet sitemizde ayrıca açıklanacaktır. 

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Halka Arz Olacak Lojistik Şirketinin Talep Toplama Tarihi Belli Oldu Halka Arz Olacak Lojistik Şirketinin Talep Toplama Tarihi Belli Oldu