30 Nisan 1 - 2 Mayıs tarihlerinde talep toplayan LILAK ve KOTON halka arzlarında sona gelindi. İki şirketin Borsa İstanbul'da işlem göreceği tarih belli oldu. Halka arz olan şirketler son dönemde birçok yatırımcının en çok yöneldiği yatırım araçlarından biri olmakta. Geçtiğimiz günlerde 2 şirketin halka arzının onaylanmasıyla birlikte birçok kişi yatırım bankaları üzerinden halka arza katılım gösterdi. Lila Kağıt ve Koton Mağazacılık şirketlerinin Borsa İstanbul'da işlem göreceği tarih belli oldu.

LILAK HALKA ARZ DETAYLARI

Lila Kağıt San. ve Tic. A.Ş. (LILAK) şirketinin halka arz sürecinin tamamlanmasına az bir süre kaldı. Geçtiğimiz günlerde SPK tarafından yapılan onay ile birlikte halka arz sürenine başlayan Lila Kağıt birçok yatırımcının ilgisini çekmişti. Yapılan yeni açıklamayla birlikte şirketin Borsa İstanbul'da işlem göreceği tarih belli oldu. Lila Kağıt halka arzında 1 lot hisse fiyatı 37.39 TL olarak belirlendi. Lila Kağıt halka arz sürecinin sona ermesiyle birlikte Borsa İstanbul'da LILAK koduyla işlem görecek.

 Maylo, Sofia, UltraBerrak, Nua markaları ve tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu, mendil, peçete gibi ürün çeşitliliğine sahip olan şirket 80'den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Şirketin halka arz oranı yüzde 20.33 olarak gerçekleşirken arzın büyüklüğü ise 4.486.800.000 TL oldu. Ayrıca Lila Kağıt halka arzı için yayınlanmış olan raporda borsa görüşüne göre şirketin katılım endeksine uygun olduğu belirtildi.

KOTON HALKA ARZ DETAYLARI

Geçtiğimiz günlerde SPK'nın onayını alarak halka arz süreci başlayan şirketlerden biri olan KOTON, geçtiğimiz günlerce katılımcı sayısı ve kişi başına düşen lot sayısı belli olmuştu. Katılımcıya göre KOTON halka arzında kişi başına 34 lot düştüğü açıklanmıştı. Koton halka arzında 1 lot hisse fiyatı 30.50 TL oldu. Koton Mağazacılık halka arzı için hisse kodu “KOTON” olarak belirlendi. Şirket Borsa İstanbul'da yine bu kodla işlem görmeye devam edecek.

50 Lotunuz 195 Lota Çıkacak! Çimento Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı 50 Lotunuz 195 Lota Çıkacak! Çimento Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı

Koton halka arzı, SPK’nın ilke kararı sebebiyle bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemine göre yapıldı. Koton halka arzı için yayınlanan onaylı izahnamenin borsa görüşüne göre şirket katılım endeksine uygun olduğu görüldü. Koton halka arzının halka açıklık oranı yüzde 16.50 olarak gerçekleşti.

LILAK BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Lila Kağıt San. ve Tic. A.Ş. Borsa İstanbul'da LILAK koduyla işlem görmeye başlayacak. Yeni açıklanan bilgilere göre şirketin hisseleri 9 Mayıs 2024 Perşembe tarihinde Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayacak.

KOTON BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Koton Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Borsa İstanbul BIST100 endeksinde KOTON koduyla işlem görmeye başlayacak. Yapılan yeni açıklamaya göre şirketin hisseleri 10 Mayıs 2024 Cuma tarihinde borsada işlem görmeye başlayacak. Böylelikle şirktin halka arz süreci tamamlanmış olacak.