CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CVKMD) bugün KAP üzerinden yaptığı bilanço açıklaması sonrasında hisseler düşüşe geçti. Birçok şirket dönemsel olarak finansal raporlarını Kamu Aydınlatma Platfformu (KAP) üzerinden yayınlayarak yatırımcılara ve diğer kişilerin şirket hakkında bilgi sahibi olabilmesini sağlar. Şirketler tarafından açıklanan bu raporlar net kar, zarar ve borç gibi finansal verileri içerir. Şirketin durumuna göre bu veriler değişiklik gösterebilirken yatırımcılar şirketin yayınlamış olduğu verilere göre yatırımlarını şekillendirebilir.

Aracı Kurum O Hissenin Hedef Fiyatını Açıkladı! Getiri Potansiyeli Yüzde 51 Oldu Aracı Kurum O Hissenin Hedef Fiyatını Açıkladı! Getiri Potansiyeli Yüzde 51 Oldu

Madencilik sektörünün en önemli temsilcilerinden biri olan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ülkemizde göstermiş olduğu faaliyetleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Şirket bugün itibariyle yaptığı bildiride 2023 yılı finansal raporlarını yatırımcılara sundu.

2023 BİLANÇOSU AÇIKLANDI

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yayınlanan verilere göre şirketin brüt karı 1,034 milyar TL'den 795,1 milyon TL'ye geriledi. Madencilik şirketinin geçen yıla göre brüt karında yüzde 23 azalma görüldü. Satışlar 2022'de 1,8 milyar TL iken, 2023'te yüzde 6 azalarak 1,7 milyar TL'ye düştü. FAVÖK yüzde 21 azalarak 707,5 milyon TL'ye geriledi.

Finansal Rapor

Geçen yılın Ocak-Eylül döneminde 1,8 milyar TL olan öz kaynaklar yüzde 91 artarak 2023'te 3,5 milyar TL'ye yükseldi. Aynı dönemde toplam varlıklar ise 2,3 milyar TL'den yüzde 106 artışla 4,7 milyar TL'ye çıktı.

CVKMD HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da CVKMD koduyla işlem gören şirket bugün bilanço açıklaması sonrasında yüzde 3,14 değer kaybı yaşadı. Şirketin hisseleri aylık bazda yüzde 20 artış gösterirken bu rakam yıllık bazda ise yüzde 200,84 olarak gerçekleşti. Yatırımcılar ilerleyen günlerde bu düşüşün devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.