Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiride 45,2 milyon liralık anlaşmasını duyurdu. Yeni anlaşmanın yapılması sonrasında hisse fiyatlarında nasıl bir değişim yaşandığı yatırımcıların ilgisini çekmiş durumda. 

45.2 MİLYONLUK ANLAŞMA KAP'A BİLDİRİLDİ

Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş, yapılan duyuruya göre şirket, Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde faaliyet gösteren firma ile 45.2 milyon TL'lik ihracat anlaşması gerçekleştirdiğini açıkladı. Yapılan yeni anlaşma ile birlikte şirketin ciro ve karlılığı olumlu yönde etkileneceği  şirket tarafından bildirildi. 

Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş, tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride;

"Şirketimiz ile Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde faaliyet gösteren müşterimiz arasında ihraç edilmek üzere sabit+ hareketli mobilya ve yatak teslimi ve montajı hususunda sözleşme imzalanmış olup, anılan sözleşme uyarınca Şirketimiz tarafından imal edilecek ürünlerin toplam bedeli 42.500.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Sözleşme uyarınca imal edilecek ürünlerin tesliminin ve montajının sözleşme imzasından itibaren en geç 135 gün içerisinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Borsa İstanbul'da DGNMO koduyla işlem gören şirketin son iki gündür hisse fiyatlarında düşüş gözlemleniyordu. Yapılan milyonluk anlaşmayla birlikte şirketin hisse değerinin yükselmesi beklenirken bu artış henüz gözlemlenmedi. DGNMO hisseleri dün 13,14 TL kapanış yapmıştı. Hisselerin bugünkü açılışında değerin 13,28 TL'ye çıktığı görülse de bu seyir günün ilerleyen saatlerinde devam ettirilemedi. Günün ilerleyen saatlerinde 12,95 TL’ye kadar gerileyen hisseler, yıllık bazda yüzde 100,31 kazandırdı.

Lotlarınız 8 Kat Artacak! SPK'dan Bedelsize Onay Verildi Lotlarınız 8 Kat Artacak! SPK'dan Bedelsize Onay Verildi

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.