Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRLSM) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiriye göre şirketin faaliyetlerinin genişletilmesi için Kazakistan'da yeni bir şirket kurulacağı açıklandı. Yapılan açıklamada mühendislik şirketinin kuracağı yeni şirketin sermayesi de duyuruldu.

KAZAKİSTAN'DA KURULACAK

Birleşim Mühendislik (BRLSM) bugün yaptığı KAP bildirisinde genişleme faaliyetleri kapsamında Kazakistan'da Birleşim Kz isimli firmayı kurduğunu açıkladı. Birleşim Mühendislik tarafından kurulan şirketin 350 bin Tenge (25.716,38 TL) sermaye ile açıldığı şirket tarafından bildirildi. Yapılan yeni dev atılımla birlikte şirketin önümüzdeki dönemde faaliyetlerini daha da genişletmesi bekleniyor. Yatırımcılar atılan bu dev adımın şirket hisselerine nasıl etki edeceğini de merak ediyor. 

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRLSM) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimiz Kazakistan'da elektrik-mekanik taahhüt işlerini yürütmek amacıyla ve genişleme yatırımı faaliyeti kapsamında 350.000 Tenge nakit sermaye ödemek suretiyle kuruluşta edinim yoluyla Birleşim Kz şirketini kurmuştur.

Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur."

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. Borsa İstanbul'da BRLSM koduyla işlem görmeye devam ediyor. BRLSM hissesi 25 Nisan'da açılışı yüzde 1,53 artışla 27,96 TL’den yaptı. BRLSM hisseleri yıllık bazda yüzde 257,04, aylık bazda yüzde 3,52, haftalık bazda ise yüzde 65,84 değer kazandı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.