ÜNLÜ & Co tarafından yapılan hisse değerlendirmesine göre Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş (OBAMS) için hedef fiyat açıklandı. 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde halka arz olan Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş (OBAMS) birçok yatırımcının dikkatini çekmeye devam ediyor. Halka arz olmasından itibaren henüz uzun süreli yükseliş yaşayamayan Oba Makarnacılık aracı kurumların portföyüne girmeye başladı.

ÜNLÜ & Co 1996 yılından bu yana finansal danışmanlık firması olarak hizmet vermeye devam ediyor. Yatırım konusunda müşterilerine çeşitli hizmetler sunan firma bünyesinde bulunan uzmanlarla birlitke şirket değerlendirmeleri de yapmakta. Yapılan değerlendirmelerle birlikte yatırım tavsiyesinde bulunan şirket 16 Mayıs itibariyle OBAMS hisselerini araştırma kapsamına aldı.

HEDEF FİYATI 78 TL'YE YÜKSELDİ

ÜNLÜ & Co tarafından yapılan değerlendirmeye göre Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş (OBAMS) için hedef fiyat 78 TL olarak belirlendi. Şirket tarafından yapılan araştırma sonucunda OBAMS hissesi şirketin portfüyüne girerken hisse için 'AL' tavsiyesinde bulunuldu. Yatırım konusunda müşterilerine destek sağlayan şirket OBAMS hisseleri için yüzde 85.71 prim potansiyeli öngördü. 

Şirket hisselerinin önümüzdeki dönemde yükselip yükselmeyeceğini merak eden yatırımcılar ÜNLÜ & Co tarafından yapılan araştırma kapsamında açıklanan hedef fiyatına büyük ilgi gösterdi. ÜNLÜ & Co tarafından yapılan değerlendirme sonucunda şirketin hisselerinde anlık yükselme meydana gelirken önümüzdeki süreçte de bu artışın devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

OBA MAKARNA HAKKINDA

1966 yılında Gaziantep'te kurulan Oba Makarna günlük 2000 ton makarna üretimi ile Türkiye'nin lider makarna üretici ve ihracatçısı konumundadır.Makarna, irmik, buğday unu ve hazır noodle ürünlerinden oluşan geniş ürün portföyü ile 100’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren gıda şirketi Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO500) sıralamasında 108. ve Fortune 500 Türkiye listesinde ise 103. sırada yer almaktadır.

6 Ayda Yüzde 255 Kazandıran Şirkete Tedbir Kararı! Hisseler Düşüşe Geçti 6 Ayda Yüzde 255 Kazandıran Şirkete Tedbir Kararı! Hisseler Düşüşe Geçti

Borsa İstanbul'da 1 Mart itibariyle OBAMS koduyla işlem gören şirket bugün 41,98 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri halka arz olmasından itibaren yüzde 2,73 düşüş yaşadı. Şirketin hisseleri günlük bazda ise yüzde 4,17 değer artışı yaşadı. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.