Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Mühendislik (KONTR) tarafından bugün yapılan KAP bildirisinde şirketin milyon dolarlık sözleşme imzaladığı açıklandı. Şirket tarafından yapılan yeni açıklamada milyon dolarlık sözleşmenin detayları da paylaşıldı. Şirketin yaptığı açıklama ile birlikte hisselerde kısa süreli ani değişimler meydana geldi. 

15 MİLYON DOLARLIK YENİ SÖZLEŞME

Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Mühendislik (KONTR) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin Akfen Holding ve PSA International ortaklığında kurulan Türkiye’nin en büyük limanlarından olan 2,1 milyon TEU konteyner ve 10 milyon tonun üzerinde konvansiyonel yük kapasiteye sahip Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. genişleme projesi kapsamında Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile 15.000.000,00 dolar tutarında yapım sözleşmesinin imzalandığı bildirildi.

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Akfen Holding ve PSA International ortaklığında kurulan Türkiye’nin en büyük limanlarından olan 2,1 milyon TEU konteyner ve 10 milyon tonun üzerinde konvansiyonel yük kapasiteye sahip Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP)’nin Faz – II genişleme projesi kapsamında yapılacak olan kapasitenin artırılması, sahanın genişlemesi ve bu doğrultuda global çapta en büyük liman olma yolunda emin adımlarla ilerleyen MIP’de ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile şirketimiz arasında vergiler hariç 15.000.000,00 Dolar tutarında yapım sözleşmesi 20.05.2024 tarihi itibariyle imzalanmıştır.

Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler

Bu Özel Durum Açıklaması Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olup iki metin arasında herhangi bir çelişki olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."

KONTR HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da KONTR koduyla işlem gören şirket hisseleri 20 Mayıs itibariyle 223,10 TL seviyesinde işlem görüyor. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 3,24 oranında artarken aylık bazda ise yüzde 4,45 oranında değer kaybı yaşamış durumda. Şirketin uzun vadeli yatırımcıları ise yıllık bazda yüzde 100,09 oranında kazanç elde etti.