Yüzleri Güldüren Halka Arz Şirketinden Yapılan Karar Duyuruldu Yüzleri Güldüren Halka Arz Şirketinden Yapılan Karar Duyuruldu

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerden yabancı yatırımcı oranı son günlerde sürekli artanlar belli oldu. 20 Mayıs'ta yayınlanan rapora göre son günlerde yabancı yatırımcıların hangi hisselere yöneldiği belli oldu. 

İş Yatırım tarafından hazırlanan yabancı yatırımcı bazlı hisse senetlerinde günlük yabancı oranları verilerine göre en çok artan ve en çok azalan hisseler yatırımcılarla paylaşıldı. Son dönemde İş Yatırım tarafından yayınlanan bu veriler birçok yatırımcının dikkatini çekmeye devam ediyor. Yabancı yatırımcı tarafından yapılan alım ve satımlar ülkemizdeki birçok yatırımcı tarafından takip ediliyor. Yabancıların yapmış olduğu alımlar hisse fiyatlarını büyük ölçüde etkilerken yatırımların şekillenmesine de etki ediyor. 

YABANCI ORANI SÜREKLİ ARTAN HİSSELER

İş Yatırım tarafından yayınlanan günlük verilere göre son günlerde yabancı oranı sürekli artan hisseler belli oldu. 20 Mayıs itibariyle 10 gündür yabancı oranı artan hisse SOKM oldu. Daha sonrasında yabancı oranı sürekli artan hisse 9 günle KLRHO oldu. 

Son günlerde yabancı oranı sürekli artan hisseler şu şekilde;

  1. Şok Marketler (SOKM): 10 gün,
  2. Kiler Holding (KLRHO): 9 gün,
  3. Doğuş Otomotiv (DOAS): 6 gün,
  4. Lokman Hekim Engurusag Saglik Turizm Egitim Hizmetleri A.Ş. (LKMNH): 6 gün,
  5. Merko Gida Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERKO): 6

Son günlerde yabancı oranı sürekli azalan hisseler ise MEPET:8 gün, PNSUT:8 gün, TUPRS:7 gün, VERTU:7 gün, AKBNK:6 oldu. Günlük bazda ise yabancı oranı en çok artan hisseler; VANGD:2.73 bps, BJKAS:2.52 bps, KIMMR:2.11 bps, iken, azalan hisseler ise; ELITE:-7.55 bps, ETILR:-2.58 bps, OYLUM:-2.08 bps. oldu. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.