SPK'dan O 4 Hisseye Tedbir ve Yasak Kararı SPK'dan O 4 Hisseye Tedbir ve Yasak Kararı

Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BOBET) bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiride yeni iş anlaşmasını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamayla birlikte yapılan anlaşma değerinin toplamda 500 milyon TL olduğu belirtildi. Yatırımcıların da dikkatini çeken yeni iş ilişkisi hakkında şirket hasılat ve karlılığa olumlu etkisinin beklendiğini de ayrıca belirtti.

500 Milyon Değerinde Dev Anlaşma

Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BOBET) tarafından 29 Nisan itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride Berko İnşaat Taahüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Haribo Şekerleme San.ve Tic.Ltd.Şti. firmalarının yapılacak fabrika inşaatı işi kpasamında hazır beton sözleşmesinin imzalandığı belirtildi. Yapılan dev anlaşma ile birlikte sanayi şirketi fabrika yapımı için 500 milyon TL değerinde hazır beton üretimi gerçekleştirecek. 

Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BOBET) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Berko İnşaat Taahüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Haribo Şekerleme San.ve Tic.Ltd.Şti.fabrika inşaatı işi için hazır beton sözleşmesi imzalanmıştır.Proje kapsamında 500.000.000TL.(BeşyüzmilyonTürkLirası)tutarında hazır beton üretimi ve tedariği işi olacaktır.(Proje kapsamında tutar değişiklik gösterebilir.)

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

Saygılarımızla."

Yapılan yeni iş anlaşmaları ve KAP açıklamaları hisse fiyatlarında değişikliğe neden olabilmektedir. Yatırımcılar bu nedenle Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildirileri sürekli olarak takip etmeye devam ediyor. Şirketin hisselerinde de yapılan anlaşmayla birlikte nasıl bir değişim yaşandığı yatırımcılar taraıfndan merak edilmiş durumda.

Şirketin Hisselerinde Son Durum

Şirket Borsa İstanbul'da BOBET koduyla 29 Nisan'da 39,50 TL'den işlem görüyor. Son dakika yapılan açıklamayla birlikte şirketin hisselerinde yükselme meydana geldi. BOBET hissesi günlük bazda yüzde 3,13 değer kazanırken haftalık bazda ise bu artış yüzde 5,84 şeklinde gerçekleşti. Şirketin hisseleri son ayda yatırımcısına yüzde 9,48 kazanç sağladı. Yıllık bazda ise BOBET hisseleri yüzde 115,26 artış yaşadı.