5 Aracı Kurum O Market Hissesi İçin 'AL' Önerisinde Bulundu! Yatırımları Katlayacak 5 Aracı Kurum O Market Hissesi İçin 'AL' Önerisinde Bulundu! Yatırımları Katlayacak

Borsa İstanbul'da son 1 aydır yaşanan artış ile birlikte borsada bir çok şirket kendi rekorunu tazeledi ve yatırımcılarına büyük kazançlar sağladı. En büyük kazançlar arasında yer alan Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. (AKENR) şirketi 13 kez tavan olarak yatırımcılarını heveslendirmeye devam ediyor.

Enerji şirketinin hisseleri, son 1 ayda %189.98 oranında değer kazanarak, yatırımcılarının yatırımlarını neredeyse üç katına çıkardı. Bu yükseliş, özellikle mart ayında gerçekleştirilen ardı ardına gelen tavan serileriyle gözlemlendi.

Enerji şirketi yaptığı iş anlaşmaları ve büyük para girişleri ile borsanın gözde hisseleri arasında gösterilirken, şirket hisselerinin bu yükselişi, yalnızca kısa vadede değil, uzun vadede de gözlemlenen bir trendi işaret ediyor. Son 1 yılda, AKENR hisseleri %269,13 oranında değer kazanırken, son 6 ayda da %181,09 oranında bir artış gösterdi.

121221

AKENR Ne İş Yapar, Anlaşmaları Nelerdir ?

Türkiye'de otoprodüktör grubu statüsünde kurulan ilk elektrik üretim şirketi olan Akenerji, sektördeki 30 yılı aşan deneyimi ile elektrik üretiminin yanı sıra, toptan enerji ticareti konusunda da faaliyet gösteren entegre bir enerji şirketidir.

1 Doğal gaz kombine çevrim, 1 rüzgâr ve 7 hidroelektrik santralimiz “yüksek kârlılık ve yüksek verimlilik” ilkesiyle işletiliyor, ülkemize 33 yıldır güç katıyor... Sektörde yol gösterici olmaya devam ediyoruz.