Geçtiğimiz günlerde halka arzı gerçekleşen 3 şirketin tavan serisi sürüyor. Şirketlerin tavanda bekleyen lot sayısı toplamda 130 milyonu aştı. Son dönemde şirketler tarafından yapılan halka arzlar yatırımcısına büyük oranda kazandırıyor. Bu kazanç oranı şirketler tarafından yapılan yatırımlar ve kararlara göre değişim gösterebiliyor. Son halka arz olan şirketler tavan serisini sürdürmeye devam ediyor. Yatırımcılar hisselerin tavanda bekleyen lot sayısını merak etmeye başladı.

Halka Arzların Tavanda Bekleyen Lot Sayısı

Geçtiğimiz günlerde halka arzı gerçekleşen 3 şirketin tavan serisi devam ediyor. Yatırımcılar tavanda bekleyen lot sayısı ve diğer detayları takip ederek hissenin durumunu araştırıyor. Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT), Hareket Proje Taşımacılığı  ve Yük Mühendisliği A.Ş. (HRKET) ve Altınay Savunma Teknolojileri (ALTNY) hisselerinde son durum belli oldu. 3 şirketin tavanda bekleyen lot sayısı toplamda 128 milyonu aştı.

Geçtiğimiz günlerde halka arz edilen 3 şirketin tavanda bekleyen lot sayıları şu şekilde;

150 Milyon Dolarlık Anlaşma Sonrasında Zirveye Koştu 150 Milyon Dolarlık Anlaşma Sonrasında Zirveye Koştu

1. Gün - Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT)
* Tavanda 18.656.480 Lot

4. Gün - Hareket Proje Taşımacılığı  ve Yük Mühendisliği A.Ş. (HRKET)
* Tavanda 31.189.478 Lot

9. Gün - Altınay Savunma Teknolojileri (ALTNY)
* Tavanda 79.092.050 Lot

Bugün itibariyle borsada işlem görmeye başlayan Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT) ilk günden tavan olurken 54,45 TL seviyesine yükseldi. Hareket Proje Taşımacılığı  ve Yük Mühendisliği A.Ş. (HRKET) hisseleri de 4. gününde tavan serisini sürdürüyor. HRKET hisseleri 28 Mayıs itibariyle 102,40 TL seviyesine yükselmiş durumda. Son zamanların en uzun tavan serisini sürdüren Altınay Savunma Teknolojileri (ALTNY) 9. gününde yine tavan olurken bugün itibariyle 75,35 TL seviyesine yükselmiş durumda.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.