Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. (BOSSA) tarafından 14 Mayıs 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Yeni İplik Fabrikası ve detayları ile ilgili yatırımcısını bilgilendirmek adına açıklamalarda bulundu.

Sanayi şirketi yapmış olduğu açıklamalarda, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesindeki arsaya yapılan Yeni İplik Fabrikası yatırımının tamamlanarak tüm tesislerin devreye alındığı belirtildi.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesindeki arsamıza yapılan Yeni İplik Fabrikası yatırımımız tamamlanmış olup, tüm tesislerimiz devreye alınmıştır. 

Yeni İplik Fabrikamız günlük 40 ton kapasiteye sahiptir. Bu yatırımın devreye alınmasıyla Şirketimiz tüm iplik ihtiyacını kendi üretimiyle karşılamış olacak ve üretim maliyeti avantajı sağlanacaktır. 

Yeni İplik Fabrikası binalarının çatılarına ise, enerji ihtiyacını daha uygun maliyetlerle karşılamak amacıyla 5.300 KWp gücünde bir Güneş Enerjisi Sistemi kurulmuştur. Çatı GES’ten elde edilecek elektrik enerjisi, Şirketimizin kendi ihtiyacı için kullanılacaktır. 

Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu

Şirketimiz, maliyetlerini azaltmak, teknolojik gelişmelere uyum sağlamak ve üretimde verimliliği sağlamak amacıyla sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesindeki yatırımlarını düzenli olarak sürdürmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' denildi.