E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş. (EDATA), Singapur’da faaliyet gösteren Kaytus Systems PTE Ltd. ile distribütörlük konusunda bir anlaşma imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyurdu.

E Data Kap Aciklamasi

Bu yeni iş birliği, E-Data Teknoloji’nin bulut bilişim, sanallaştırma, büyük veri analizi, video kodlama, GPU sunucuları ve yapay zeka gibi alanlarda sunduğu ürün ve hizmet yelpazesini genişletecek.

Kaytus Systems, metaverse, görüntü ve konuşma tanıma, doğal dil işleme gibi teknolojilerde de hizmet veriyor ve kalite kontrolü, arıza tespiti, otonom sürüş sistemleri ve enerji tasarruflu veri merkezleri gibi alanlarda da faaliyet gösteriyor.

E-Data Teknoloji, bu ortaklıkla birlikte, temsil ettiği markaların gücünü kullanarak farklı sektörlere yönelik çözümler sunmaya devam edecek. Şirketin bu yeni iş birliğinin, faaliyetlerine olumlu katkıda bulunması bekleniyor.

EDATA KAP Açıklaması

EDATA'nın sözleşmeye ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Şirketimiz,  bulut bilişim, sanallaştırma, büyük veri, video kod dönüştürme, GPU sunucular, AI + bilim, metaverse, görüntü ve konuşma tanıma, doğal dil işleme, akıllı işletme ve bakım, kalite denetimi, arıza teşhisi, otonom sürüş ve  üst düzey performans deneyimi ve yeni nesil yüksek yoğunluklu enerji tasarruflu veri merkezleri alanları için tasarlanmış ürünlerle hizmet veren Singapur kökenli Kaytus Systems PTE Ltd ile 12.03.2024 tarihi (bugün) itibariyle distribütörlük anlaşması imzalamıştır."

EDATA Hisse Performansı

Borsa İstanbul'da işlem gören EDATA'nın hisse senedi performansı ise yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

Hisseler uzun vadede yatırımcılarına kazanç sağlamaya devam ediyor; aylık %31 ve yıllık %290 oranında getiri elde edilmiş durumda.

Halka Arz Şirketi Milyon Dolarlık Anlaşma İle Zirveye Koşuyor Halka Arz Şirketi Milyon Dolarlık Anlaşma İle Zirveye Koşuyor

Edata Hisse Son Durum