Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) tarafından yeni yapılan KAP bildirisinde şirketin dev ihalede birinci olduğu açıklandı. Yapılan ihalenin sonuçlanmasıyla birlikte şirketin sipariş aşamasına geçtiği ayrıca açıklandı. Teknoloji şirketi son dönemde birçok önemli kurumla yaptığı anlaşmalar milyar TL'ye ulaştı. Yatırımcılara duyurulan yeni ihale sonuçları ve siparişler hisse fiyatlarında değişimlere yol açıyor.

1,3 MİLYAR TL'LİK İHALE KAZANILDI

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin Irak Elektrik Bakanlığı tarrafından davet usulü ihalelede 41,745,000 dolar değerindeki en avantajlı teklifle birinci sırada yer aldığı açıklandı. Yapılan açıklamada bakanlık tarafından şirkete yaptıkları teklifle birlikte birinci oldukları ve sipariş aşamasısna geçildiği belirtildi.

Şirket tarafından KAP'a yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin;

Onur Teknoloji (ONRYT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başına Kaç Lot Düştü? Onur Teknoloji (ONRYT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başına Kaç Lot Düştü?

Irak Elektrik Bakanlığı tarafından davet usulü ihale şeklinde düzenlenmiş olan 33/2024 ihale nolu “132/33 kv AIS (AI-MALWIYA, AI-QALAA ve AI-SAYADA) Trafo Merkezlerinin rehabilitasyonu projesi” işi için vermiş olduğu 41,745,000 USD tutarındaki teklifle, birinci sırada yer aldığımız ve sipariş aşamasına geçildiği tarafımıza bildirilmiş olup süreç ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. 

Bu Özel Durum Açıklaması Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olup iki metin arasında herhangi bir çelişki olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."

KONTR HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da KONTR koduyla işlem gören şirket hisseleri 15 Mayıs itibariyle 211,50 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri son dönemde aylık bazda yüzde 13,71 oranında değer kaybı yaşarken yıllık bazda ise yüzde 99,53 değer artışı sağladı. Şirket tarafından yapılan yeni anlaşmalar ve ihale siparişleriyle şirket hisselerinde olumlu değişimler meydana gelebilir.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.