4 Hairan 2024 tarihinde, INDES tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde, HB Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Tic. A.Ş'nin satın alınmasıyla ilgili açıklama yapıldı."

KAP Açıklaması

''İndeks Bilgisayar Sistemleri Müh. San. Tic. A.Ş. (INDES) olarak 10.05.2024 tarihinde yaptığımız KAP açıklamasıyla HB Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin çoğunluk hisselerinin satın alınması ile ilgili görüşmelere başlandığının bilgisini paylaşmıştık.

Görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır. HB Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Tic. AŞ’nin 23.235.294 USD şirket değeri üzerinden %51 hissesinin satın alınması konusunda anlaşmaya varılmıştır.

HB Bilişim AŞ 1994 yılında kurulmuş, mobil ürünler alanında müşterilerine dünya standartlarında çözümler sunmak ilkesiyle yola çıkmış, bu süreçte yenileme, satış ve teknik servis hizmetleri sunan en büyük firmalardan biri olmuştur. HB Bilişim AŞ uzman ekibi ile yenilediği Apple başta olmak üzere tüm teknoloji ürünlerini 12 ay garanti ve çeşitli finansal çözümlerle kurumsal ve perakende çözüm ortakları vasıtasıyla pazara sunmaktadır.

Şirket’in 2024 yılı net satış hedefi 51 milyon USD, 2025 yılı net satış hedefi ise 70 milyon USD olarak öngörülmektedir. 2024 yılı vergi sonrası net kâr hedefi 5 milyon USD, 2025 yılı net kâr hedefi ise 7 milyon USD olarak planlanmaktadır.  Şirket mali tabloları Şirketimiz mali tabloları ile tam konsolidasyon yöntemi ile konsolide edilecek olup, bu durum özellikle konsolide mali tablolarda net kâr tutarına ve net kâr marjına önemli derecede katkı sağlayacaktır.

Şirketimiz geleceğe dönük stratejisiyle, pazarın büyüyen bu kısmına güçlü bir iş ortaklığıyla girmiş olup Avrupa pazarında da faaliyette bulunmak amacı ile Almanya’da bir şirket kurmayı hedeflemektedir.

Gelişmiş pazarlarda kullanılan yenilenmiş akıllı telefonların pazarın %25’ine ulaştığı, global yenilenmiş akıllı telefon pazarının ise 2022 senesinde 64 milyar USD hacme ulaştığı tahmin edilmektedir. Yenilenmiş cihaz sektörü sadece akıllı telefonlarla değil, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, ses cihazları, giyilebilir teknolojiler, küçük ev aletleri ve oyun konsolları ile daha fazla ürün, kategori ve talep ile hızla büyümektedir.

Bank of America’nın En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler 13 Haziran 2024 Bank of America’nın En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler 13 Haziran 2024

Yenilenmiş elektronik cihaz sektörü, yeni iş alanları yaratmakta olup çevreye duyarlı şirketler için sürdürülebilir iş modelleri ile birlikte önemli maaliyet avantajları sağlayacaktır. '' denildi.