Türkiye'de borsa yatırımcıları için uzmanlar tarafından kritik analizler yapılmaya devam ediyor. Öyle olacak ki sosyal medya paylaşımlarında analizleriyle dikkat çeken uzmanlardan son yorum da geldi. Hisse tavsiyeleri ve önerileri adı altında birçok hisse kullanıcılar tarafından birbirleriyle paylaşılırken bilindiği gibi manipülasyon yapmak da yasak ve ciddi cezai yaptırımları var.

Borsada uzun vadeli yatırımcı ve yeni giren yatırımcılar hissesi düşen köklü şirket araştırması yaparken uzmanlar tarafından gelen yorumları da inceliyor. Son olarak sosyal medyada paylaşılan içerikte de, düştükçe alınabilecek köklü şirketler listelendi.

BORSADA DÜŞTÜKÇE ALINABİLECEK ŞİRKETLER

#ttrak Türk Traktör

#tuprs Tüpraş

#enjsa Enerjisa Enerji

#sise Şişe Cam

#thyao Türk Hava Yolları

#alark Alarko Holding

#asels Aselsan

#froto Ford Otomotiv

#pgsus Pegasus

#kontr Kontrolmatik Teknoloji

#arclk Arçelik

Yatırım Bankası O Hisseden 3,8 Milyar TL'lik Net Alım Gerçekleştirdi Yatırım Bankası O Hisseden 3,8 Milyar TL'lik Net Alım Gerçekleştirdi

#mavi Mavi Giyim

Borsada yatırımcıların doğru bir yatırım yapabilmesi adına köklü olan şirketlerden hisse toplaması ve alması önerilmektedir. Burada önemli olan yatırımcıların kendilerini olası risklere karşı güvene alması ve uzun vadede getiri sağlayarak borsanın hem ilerlemesine hem de varlıklarını artırmasına olanak sunmasıdır.

Şirketler zaman zaman yaptıkları KAP açıklamaları ve iş anlaşmaları ile değerlerine değer de katarken borsada köklü olarak varlığını sürdüren önemli şirketlerinde düştüğü sürece toplanması da uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bu doğrultuda da yukarıda düştükçe alınması gereken şirketler ve kodlarıyla paylaşılmıştır. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan hiç bir ifade yatırım tavsiyesi değildir. Halka açık ortamlarda yayınlanan analiz ve paylaşımlar bilgilendirme amaçlı halkaarz.com.tr adresinde yayınlanmıştır. Halkaarz.com.tr herhangi bir sorumluluk almamaktadır.