ABD merkezli yatırım bankası Bank of America tarafından günlük verilere göre haftanın ilk 2 gününde en çok alınan hisseler belli oldu. 29 Nisan ve 30 Nisan tarihleri arasında Bank of America'nın en çok satın aldığı hisseler yerli yatırımcılar tarafından takip edilmeye devam ediliyor. 

Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi

Ülkemizdeki birçok yatırımcı Bank of America tarafından yapılan günlük alım ve satımları inceliyor. 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı nedeniyle Borsa İstanbul bugün kapalı. BIST 100 endeksi, dün yüzde -0.37 değer kaybederek 10.045.74 puanla günü kapatmıştı. Haftanın ilk 2 gününde BofA tarafından yapılan en yüksek hisse alımları belli oldu.

29 NİSAN EN ÇOK ALINAN HİSSELER

Bank of America tarafından yapılan hisse alımları ülkemizdeki birçok yatırımcı tarafından sıkıca takip ediliyor. Haftanın ilk gününde BofA tarafından en çok satın alım yapılan hisse 754,5 milyon TL değerindeki alım ile Türk Hava Yolları (THYAO) oldu. Listenin ikinci sırasında ise 126,7 milyon TL değerinde alım ile Pegasus (PGSUS) yer aldı. 29 Nisan'da BofA tarafından en çok alım yapılan hisseler şu şekilde;

  1. Türk Hava Yolları (THYAO) 754,5 milyon TL
  2. Pegasus (PGSUS) 126,7 milyon TL
  3. Adel Kalemcilik (ADEL) 85,5  milyon TL
  4. Yapı Kredi (YKBNK), 52,4 milyon TL
  5. İmaş Makina Sanayi (IMASM) 47,9 milyon TL

30 NİSAN EN ÇOK ALINAN HİSSELER

  1. İş Bankası C (ISCTR), 334,2 milyon TL
  2. Yapı Kredi (YKBNK), 234,4 milyon TL
  3. Garanti BBVA (GARAN), 118,1  milyon TL
  4. Ford Otosan (FROTO), 45,6 milyon TL
  5. Ege Endüstri (EGEEN), 45,3 milyon TL

Yabancı yatırımcılar tarafından yapılan bu alımlar piyasada değişimlere neden olabilmektedir. Amerika'nın en büyük ikinci bankası olan Bank of America üzerinden Borsa İstanbul'da işlem gören birçok hisseye alım gerçekleştirliyor. Kişiler yabancı yatırımcıların yöneldiği hisselere bakarak yatırımlarını şekillendirebiliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.