Borsa İstanbul'da işlem gören Bantaş Bandırma Ambalaj (BNTAS), milyon euroluk ödeme karşılığında yeni üretim hattı satın alımına ilişkin detayları kamuoyuna açıkladı.

Bantas Bandirma Bntas Yeni Uretim Hatti

BNTAS tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yapılan açıklamada, şirket Yönetim Kurulunun Ofset tesislerinin üretim kapasitesinin yüzde 50 oranında artırılması amacıyla son teknoloji yeni bir Ofset Baskı Hattı (4 Colour MetalStar 4 Printing Machine with feeder and accesories) alınması amacıyla üretici Alman Koenig & Bauer MetalPrint firması ile toplamda 4.500.000 Euro tutarında anlaşma yapıldığını pay sahiplerine açıkladı.

Bu tutarın anlaşma imzalanmasını müteakip yüzde 30'unu peşin %65'i yaklaşık 10-12 ay içerisinde makine ve ekipmanın Türkiye'ye sevki aşamasında, kalan yüzde 5'i ise kurulum ve teslimden sonra tamamen şirketin özkaynaklarından ödenmesine karar verildi.

BNTAS, 1,3 Milyon Euroluk Peşinatı Ödendi

Bahsi geçen proje kapsamındaki yeni hattın, makine ve ekipmanların montaj ve test aşamalarını müteakiben 2025 yılının ikinci çeyreğinde devreye alınması konusunda ortak fikre varıldı.

Ayrıca BNTAS tarafından yapılan KAP açıklamasında, yüzde 30 oranındaki peşinat tutarı olan 1.350.000 Euro'nun bugün itibari ile ödemesinin yapıldığı ise özellikle vurgulandı.

BNTAS KAP Açıklaması

BNTAS'ın yeni üretim hattı projesine ilişkin yaptığı KAP açıklaması:

"Ofset tesislerinin üretim kapasitesinin %50 oranında artırılması amacıyla son teknoloji yeni bir Ofset Baskı Hattı (4 Colour MetalStar 4 Printing Machine with feeder and accesories) alınması amacıyla üretici Alman Koenig & Bauer MetalPrint firması ile toplamda 4.500.000,00 Euro tutarında anlaşma yapılmasına, bu tutarın anlaşma imzalanmasını müteakip %30'u peşin %65'i yaklaşık 10-12 ay içerisinde makine ve ekipmanın Türkiye'ye sevki aşamasında, kalan %5 ise kurulum ve teslimden sonra tamamen şirketin özkaynaklarından ödenmesine, yeni hattın Makine ve ekipmanların montaj ve test aşamalarını müteakiben  2025 yılının 2. Çeyreğinde devreye alınmasına, oy birliği ile karar verilmiştir. 

%30 Peşinat tutarı olan 1.350.000 Euro'nun bugün itibari ile ödemesi yapılmıştır."

Tarih Verilmişti! Pay Başına ''63'' TL Temettü Yarın Hesaplara Geçiyor Tarih Verilmişti! Pay Başına ''63'' TL Temettü Yarın Hesaplara Geçiyor

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.